OnePlus Buds Z OFICIÁLNE: Ergonomický dizajn, kvalitné basy a sympatická cena

Spoločnosť OnePlus nám dnes okrem OnePlus 8T oficiálne predstavila aj svoje najnovšie bezdrôtové slúchadlá – OnePlus Buds Z.

Spoločnosť OnePlus nám dnes okrem OnePlus 8T oficiálne predstavila aj svoje najnovšie bezdrôtové slúchadlá – OnePlus Buds Z. Sú ľahké, kvalitné, inteligentné a taktiež aj pomerne lacné.

OnePlus Buds Z sú vo svojej podstate cenovo dostupnejšou verziou OnePlus Buds, ktoré nám výrobca predstavil pred pár mesiacmi. Ponúkajú teda viac-menej rovnaké možnosti, avšak za prijateľnejšiu cenu, píše server 9to5Google.

Kvalitnejšie basy a Dynamic 3D stereo ozvučenie

Slúchadlá sú vybavené 10 mm dynamickými drivermi, vďaka ktorým sa užívateľ môže tešiť na kvalitnejšie a hlbšie basy. Ďalej disponujú podporou pre Dynamic 3D stereo od Dolby Atmos, čo je technológia, ktorá posunie zážitok zo sledovania videí či filmov na novú, vyššiu úroveň.

OnePlus Buds Z taktiež podporujú Bluetooth 5.0 a Google Fast Pair pre jednoduchú a spoľahlivú konektivitu s Android smartfónmi, a to pri odozve len 103 ms.

Zdroj: OnePlus

Ľahké, kvalitné, pohodlné

OnePlus Buds Z po dizajnovej stránke pripomínajú AirPods od Apple. Na tom však nie je nič zlé, nakoľko práve vďaka tomuto tvaru má byť ich nosenie veľmi pohodlné. Na konci oboch slúchadiel sa nachádza silikónový klobúčik, ktorý ponúka spoľahlivejšiu izoláciu.

Tento dizajn taktiež umožnil výrobcovi posunúť mikrofóny o trochu bližšie, čo zaručuje kvalitnejší a čistejší hlas počas telefonovania či video rozhovorov.

Pôvodné špekulácie spomínali, že váha jedného slúchadla má oproti OnePlus Buds poklesnúť na úroveň 4,35 g. To sa tak úplne nenaplnilo. Vo finálnej verzii totiž jedno slúchadlo váži rovných 4,5 g.

Zdroj: OnePlus

Vydržia nielen veľa, ale aj dlho

Výrobca samozrejme myslel aj na odolnosť slúchadiel a výdrž batérie. OnePlus Buds Z majú IP55 certifikáciu, a preto by mali verne slúžiť aj počas fyzicky vyťažujúcich tréningov v posilňovniach či pri vonkajších aktivitách v daždivom počasí.

Čo sa týka batérie, ak pri sebe máte nabíjacie puzdro, slúchadlá by mali vydržať približne 20 hodín (5 hodín pri nepretržitom počúvaní). OnePlus ďalej sľubuje, že len po 10 minútach nabíjania budú mať slúchadlá dostatok energie na ďalšie 3 hodiny počúvania.

Zdroj: OnePlus

Zaujímavá je aj implementácia funkcie quick-switch, ktorá umožňuje rýchle prepínanie medzi viacerými zariadeniami prostredníctvom dvojitého poťukania. OnePlus Buds Z taktiež automaticky prerušia prehrávanie hudby, ak si ich dáte dolu. Po nasadení sa prehrávanie opäť spustí.

Predaj štartuje začiatkom novembra

A zrejme to najdôležitejšie na záver – cena. OnePlus Buds Z sa majú začať predávať od 4. novembra, a to za sympatických 59 €.

Total
29
Zdieľaní
Total
29
Zdieľať