youtube

Nakupovanie priamo cez YouTube videá? Google údajne testuje novú funkciu

Tvorca bude môcť do svojho videa pridať odkaz na určitý produkt. Sledovateľ následne môže v prípade záujmu na tento odkaz kliknúť a produkt si zakúpiť.

Google údajne pripravuje novú funkciu, o ktorú obohatí svoju celosvetovo obľúbenú a aktívne používanú video platformu YouTube. Reč je o možnosti nakupovania priamo cez sledované video.

Funkcionalita tejto možnosti bude pomerne jednoduchá. Každý tvorca bude môcť do svojho videa pridať odkaz na určitý produkt (napríklad smartfón). Sledovateľ následne môže v prípade záujmu na tento odkaz kliknúť a produkt si zakúpiť. Samozrejme, Google si z každého nákupu pripíše províziu.

Ako upozornil server Android Authority, Google pre Bloomberg priznal, že funkciu tohto typu skutočne testuje, avšak na bližšie detaily bol skromný.

Google by taktiež týmto spôsobom mohol redukovať objem reklám, ktoré sa užívateľom bez prémiového členstva zobrazujú pred začatím videa, počas neho a častokrát aj pod ním. A ak nie, mohol by sa trochu posnažiť a spraviť ich aspoň “menej otravnými”.

Bližšími podrobnosťami zatiaľ nedisponujeme. Nevieme teda nielen to, ako presne bude táto funkcia fungovať či čo všetko ponúkne, ale ani kedy by sme sa mohli dočkať jej implementácie.

Čo na tento nápad hovoríte vy? Kúpili by ste si produkt cez odkaz vo videu vášho obľúbeného tvorcu?

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať