spacex bob doug

HBO pripravuje nový seriál SpaceX: Predstaví v ňom pozadie za vesmírnou firmou Elona Muska

HBO práve pripravuje seriál o SpaceX, vesmírnej spoločnosti známeho Elona Muska. Šesťdielna séria „SpaceX“ bude založená na knihe Elon Musk: Tesla, SpaceX a hľadanie fantastickej budúcnosti od Ashlee Vance.

HBO práve pripravuje seriál o SpaceX, vesmírnej spoločnosti známeho Elona Muska. Šesťdielna séria „SpaceX“ bude založená na knihe Elon Musk: Tesla, SpaceX a hľadanie fantastickej budúcnosti od Ashlee Vance, informoval server Variety.

Dokument odkryje svet Elona Muska snažiaceho sa dopraviť prvých ľudí na inú planétu než Zem a spraviť tak z ľudstva multiplanetárny druh. Dozvieme sa v ňom ako Elon Musk a hŕstka inžinierov odpálila vôbec prvú raketu SpaceX, čo nakoniec viedlo k prvej misii s ľudskou posádkou na palube Falcon 9 z 30. mája 2020.

Zaujímavou voľbou je aj jeden z výkonných producentov série – Channing Tatum, ktorému pomôžu Reid Carolin a Peter Kiernan z Free Association. Samotný Elon Musk ešte zatiaľ nie je zapojený do natáčania ani spracovania dokumentu.

Za svoj život však dokázal, že trúfalé plány sa dajú zrealizovať aj v svete, ktorý na ne nemusí byť pripravený. Vďaka dobrým, aj keď odvážnym krokom sa mu podarilo vybudovať obrovské bohatstvo, ktoré je momentálne odhadované na 100 miliárd dolárov.

O scenár seriálu SpaceX sa postará Doug Jung, ktorý má za opaskom série ako Star Trek Beyond, The Cloverfield Paradox a Mindhunter, Banshee, Big Love či Dark Blue.

Sám Elon Musk je veľkým fanúšikom seriálov a filmov, čo si pozorní diváci určite všimli. Objavil sa napríklad v Simpsonovcoch, Teórii veľkého tresku, Iron Man 2 alebo Rick a Morty.

Total
8
Zdieľaní