Chcete si zahrať Call of Duty: Black Ops Cold War na maximálnych nastaveniach? Pripravte si 250 GB voľného úložiska

S týmto číslom sa budú musieť vysporiadať tí, ktorí si chcú hru vychutnať na maximálnych detailoch, v 4K rozlíšení a so zapnutým ray-tracingom.

Herné štúdio Activision oficiálne potvrdilo, že jeho nový titul zo série Call of Duty, konkrétne Call of Duty: Black Ops Cold War, si bude vyžadovať až 250 GB voľného miesta na disku. Na novinku upozornil server Video Games Chronicle.

Dobrou správou je, že s týmto číslom sa budú musieť vysporiadať len tí, ktorí si budú chcieť hru vychutnať na maximálnych detailoch, v 4K rozlíšení a so zapnutým ray-tracingom. Ostatne si hra bude vyžadovať “len” 175 GB voľného úložiska.

Najmenšia možná veľkosť, v bude hra ponúkaná, je 50 GB. V takomto prípade však budú mať hráči k dispozícii len multiplayer.

Modern Warfare, predchádzajúci diel, taktiež vyžadoval 175 GB voľného miesta. Hra však postupne získala niekoľko aktualizácií, kvôli čomu jej celkový objem vzrástol na viac ako 250 GB.

V prípade konzol si MW žiadal len 120 GB voľného úložiska, pričom po aktualizáciách sa jeho veľkosť vyšplhala ku 200 GB.

TIP REDAKCIE
Legendárny Black Mirror sa vracia! Netflix vraj chystá 6. sériu obľúbeného seriálu

Vráťme sa však spať ku Black Ops Cold War. Asi ani netreba hovoriť, že špičkové PC zostavy vybavené objemným diskom či diskami si s chystaným titulom budú vedieť poradiť bez väčšej námahy.

Konzoly to budú mať ťažšie

Problém nastáva v prostredí konzol. Black Ops Cold War má byť dostupný aj na PlayStation 5. Tá síce ponúka až 825 GB SSD úložisko, avšak konzola si 20 % kapacity rezervuje na základné systémové operácie, čo znamená, že hráčom na hry a aplikácie ostane približne 664 GB. Xbox Series X je na tom o trochu lepšie, nakoľko disponuje 1 TB úložiskom.

Sony sľubuje viac flexibility

Sony však sľubuje, že hráčom ponúkne oveľa viac flexibility v rámci správy úložiska. Každý tak bude mať možnosť konfigurovať jednotlivé inštalácie či po dokončení vymazať obsah príbehu/kampane.

Call of Duty: Black Ops Cold War vychádza už o necelé dva týždne, presnejšie 13. novembra.