Google ukončil predaj hudby. Používateľov vyzýva, aby presedlali na Youtube Music

Hudba Google Play bude nadobro odstavená do konca tohto roka, čo bolo známe už skôr. Náhradou je samozrejme služba YouTube Music.

Hudba Google Play bude nadobro odstavená do konca tohto roka, čo bolo známe už skôr. Náhradou je samozrejme služba YouTube Music, ktorá za pravidelný mesačný poplatok ponúka prístup k obsiahlej knižnici skladieb, ktoré je možné počúvať bez reklám a tiež offline.

Hudba Google Play zaniká postupne. Jej súčasní používatelia mali a stále majú dostatok času na to, aby svoj obsah presunuli do služby YouTube Music, poprípade presedlali na inú hudobnú službu, napríklad Spotify, Deezer alebo Amazon Music.

Kto však Hudbu Google Play aktívne využíva, najideálnejšiu voľbu predstavuje práve YouTube Music.

To, že sa koniec Hudby Google Play neodvratne blíži, dokazuje hlásenie v jej užívateľskom prostredí. Google už zastavil predaj skladieb a albumov, a zákazníkov vyzýva, aby svoju knižnicu presunuli do služby YouTube Music.

Ako presunúť obsah?

Migrácia obsahu z jednej služby do druhej je našťastie veľmi jednoduchá. Stačí prejsť na adresu music.youtube.com/transfer a spustiť prenos prakticky jedným klikom. Prenos údajov môže trvať 24 hodín.

Pomocou aplikácie Google Takeout si tiež môžete stiahnuť v minulosti zakúpenú hudbu z priečinka Nahrané skladby, hudobný zoznam želaní, recenzie, zoznam skladieb, playlistov a rozhlasových staníc vo vašej knižnici.

Ak sa do konca roka rozhodnete nepodniknúť žiadne z opatrení uvedených vyššie, všetky neprenesené alebo nestiahnuté údaje Hudby Play budú časom odstránené, upozorňuje Google.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať