Facebook prvýkrát po 9 rokoch mení logo Messengeru. Za rozhodnutím stojí jednoduchý dôvod

Ak sa pozriete pozornejšie, zrejme si všimnete, že logo Messengeru svojím sfarbením náramne pripomína ikonu aplikácie Instagram.

Ak ste dlhoročným užívateľom komunikačnej služby Messenger, možno ste si všimli, že za celých 9 rokov svojej existencie Facebook nikdy nezmenil jej logo, resp. ikonu modrej bublinky. Až doteraz.

Facebook sa totiž rozhodol prefarbiť bublinu na fialovo-modrú, pričom túto zmenu aplikoval aj na četovacie vlákna, informuje server USA Today. Upraveného loga si všimli tí, ktorí si v priebehu posledných pár dní aktualizovali aplikáciu Messenger na najnovšiu verziu, bez ohľadu na operačný systém.

Dôvod je jednoduchý

Prečo sa ale spoločnosť rozhodla po 9 rokoch pre takúto zmenu?

Ak sa pozriete pozornejšie, zrejme si všimnete, že logo Messengeru svojím sfarbením pripomína farebnú kombináciu, ktorou sa vyznačuje ikona aplikácie Instagram.

To nie je náhoda. Facebook totiž nedávno ohlásil čiastočné zlúčenie Messengeru a Instagramu. Aby sme boli konkrétnejší, Messenger má nahradiť Instagram Direct, čiže priame správy. Konverzácie z oboch aplikácií tak budú dostupné na jednom mieste.

TIP REDAKCIE
Facebook dostal miliónovú pokutu, zatajoval informácie o prevzatí Giphy
Foto: Facebook

V princípe to znamená, že už naďalej nebudete musieť mať vo svojom smartfóne nainštalovaný Messenger, nakoľko sa k správam dostanete rovno cez Instagram. Adaptácia na túto zmenu však nebude nutná, preto ju môžete v pokoji odmietnuť. Podrobnejšie sme sa tejto téme venovali v samostatnom článku.

Služba Messenger debutovala už viac ako 9 rokov dozadu, konkrétne 9. augusta 2011.

Total
21
Zdieľaní
Total
21
Zdieľať