AKTUÁLNE: Facebook oznamuje veľkú aktualizáciu. Messenger sa stáva súčasťou Instagramu

Facebook dnes ohlásil veľkú zmenu pre aplikáciu Instagram. Priame správy, ktoré slúžia pre osobnú komunikáciu medzi používateľmi, vystrieda platforma Facebook Messenger.

Facebook dnes ohlásil veľkú zmenu pre aplikáciu Instagram. Priame správy, ktoré slúžia pre osobnú komunikáciu medzi používateľmi, nahradí platforma Facebook Messenger.

Informácie o postupnom procese zlučovania komunikačných funkcií sa naposledy objavili v polovici augusta. Teraz tento proces Facebook oficiálne potvrdzuje.

Konverzácie z oboch aplikácii, Instagram a Messenger, tak budú dostupné na jednom mieste. Bude pritom jedno, či si otvoríte Messenger aplikáciu alebo rovno Instagram.

Výhodou je, že vo svojom smartfóne nebudete musieť mať nainštalovanú aplikáciu Facebook Messenger. K svojim správam môžete jednoducho pristupovať priamo cez Instagram.

Facebook zatiaľ nebude vynucovať prechod na zlúčený komunikačný štandard. Výzvu na aktualizáciu môžete v prostredí aplikácie Instagram odmietnuť a ďalej používať vyhradenú funkciu priamych správ.

Skôr či neskôr ale budú musieť Messengeru ustúpiť.

Messenger
Foto: Facebook

Ďalšou výhodou je, že  na Instagrame sa budú dať využívať všetky konverzačné funkcie, ktoré sú súčasťou Messengeru. To znamená farby chatu, animované efekty, nálepky, reakčné emoji alebo synchronizované sledovanie videí.

TIP REDAKCIE
Nemci budú do konca zimy očkovaní, prekonaní alebo mŕtvi, prehlásil miestny minister zdravotníctva

Pribudne tiež možnosť automatického odstránenia správ po ich prečítaní.

Facebook pripomína, že Messenger aktívne využíva viac ako 1 miliarda ľudí. Prepojením prostredí Messengeru a Instagramu chce používateľom zabezpečiť jednoduchý prístup ku konverzáciám bez ohľadu na to, ktorú aplikáciu používajú.

Novinku vývojári sprístupňujú len vo vybraných krajinách s tým, že bude čoskoro dostupná v celosvetovom meradle. Ako presne funguje teda zistíme hneď, ako sa objaví aj u nás.

Total
79
Zdieľaní
Total
79
Zdieľať