microsoft launcher

Funkcia Extreme Battery Saver bude dostupná aj pre staršie smartfóny Google Pixel

Google sľubuje, že smartfóny, ktoré majú túto funkciu zapnutú, dokážu bez problémov bežať aj 48 hodín na jedno nabitie, čo je celkom slušné.

Google spolu s predstavením smartfónov Pixel 5 a Pixel 4a 5G uviedol na trh aj svoju novú funkciu s názvom Extreme Battery Saver. Ako naznačuje samotný názov, jej účelom je šetriť batériu, resp. spotrebu energie.

Aktuálne sa prostredníctvom serveru Android Authority dozvedáme, že táto funkcia nezostane exkluzivitou pre vyššie uvedené modely, ale dorazí aj do starších smartfónov značky Pixel.

Funkcionalita je pomerne jednoduchá. Extreme Battery Saver odstaví väčšinu aplikácií vrátane upozornení. Taktiež zníži výkon procesora, vypne sledovanie polohy, Bluetooth aj Wi-Fi či nastaví vypnutie obrazovky po 30 sekundách neaktivity. Samozrejme, fungovať nebude ani známa fráza “hey Google”.

Dá sa povedať, že telefón bude po aktivácii Extreme Battery Saver takmer nepoužiteľný na bežné úkony. Google však sľubuje, že smartfóny, ktoré majú túto funkciu zapnutú, dokážu bez problémov bežať aj 48 hodín na jedno nabitie, čo je celkom slušné. Užívatelia ju môžu využiť napríklad počas víkendovej túry, kedy sa k funkčnej zásuvke dostanú len veľmi ťažko.

TIP REDAKCIE
X-Tron X10 Pro: MONŠTRUM na 2 kolesách má dva 1 600 W motory a maximálku až 70 km/h!

Žiaľ, presný časový rozvrh, ktorý by nám prezrádzal, kedy funkcia dorazí aj do starších modelov Pixel, k dispozícii nemáme. Je však jednoznačné, že dorazí prostredníctvom niektorej z budúcich aktualizácií.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať