KONEČNE: Facebook spúšťa test tmavého režimu na telefónoch

Konečne sme sa dočkali. Facebook začína v prostredí svojej aplikácie pre operačný systém Android testovať dlho očakávaný tmavý režim.

Konečne sme sa dočkali. Facebook začína v prostredí svojej aplikácie pre Android testovať očakávaný tmavý režim. O túto skvelú novinku sa s verejnosťou podelila Jane Manchun Wongová prostredníctvom Twitteru.

Ako poznamenal server XDA-Developers, Jane Manchun Wongová vo svojich príspevkoch väčšinou spomína funkcie, ktoré ešte len čakajú na svoj debut. Tentokrát je to však iné.

To, čo máme možnosť vidieť na priloženom videu, vyzerá byť oficiálnym tmavým prevedením, ktoré by sa, dúfajme už čoskoro, malo dopracovať ku každému z nás.

Žiaľ, zatiaľ nie je úplne jasné, aká je postupnosť jeho sprístupňovania. Ja osobne tmavý režim vo svojej aplikácii (v294.0.0.39.118) ešte nemám rovnako ako mnohí ďalší. Nájdu sa však aj šťastlivci, ktorí ho už majú možnosť otestovať.

Niet teda pochýb, že sa funkcia sprístupňuje postupne. Ak ju teda ešte nemáte, neostáva vám nič iné, než trpezlivo čakať.

Kde si aktivujem tmavý režim?

Aktivácia tmavého režimu je veľmi jednoduchá. Stačí vám prejsť do Ponuky, otvoriť sekciu Nastavenia a súkromie a následne ťuknúť na možnosť aktivácie tmavého režimu (viď. nižšie).

Trvalo to, no dočkali sme sa

Implementácia tmavého režimu do oficiálnej mobilnej aplikácie Facebooku bola skutočne len otázkou času. Je však až zarážajúce, že to gigantovi trvalo tak dlho, keďže ostatné ním vlastnené služby, konkrétne WhatsApp, Messenger a Instagram, ponúkajú túto možnosť už pomerne dlho.

Ako ste na tom vy? Máte už vo svojej aplikácii dostupný tmavý režim?

Máte vo svojej aplikácii dostupný tmavý režim?

Zobraziť výsledky ankety

Loading ... Loading ...
Total
25
Zdieľaní
Total
25
Zdieľať