Selfie foťák priamo pod displejom

Xiaomi reaguje: Ukázal Mi 9 s predným foťákom priamo v displeji!

Keďže mechanické vysúvanie selfie fotoaparátu mnohým z nás príliš nevonia, Xiaomi prichádza s riešením, aké zaujme nejedného technologického fajnšmekra.

Čína sa snaží nájsť spôsob, ako eliminovať výrez v displeji. Keďže mechanické vysúvanie selfie fotoaparátu mnohým z nás príliš nevonia, Xiaomi teraz prichádza s riešením, aké bez akýchkoľvek pochýb zaujme nejedného technologického fajnšmekra.

Len pár hodín po tom, čo spoločnosť Oppo vyrukovala s podobnou technológiou, prišlo rad i na čínskej jabĺčko. O čom je teda reč? Predsa o selfie fotoaparáte priamo pod zobrazovacím panelom. Rozdiel pri porovnaní so súčasnými riešeniami v našich smartfónoch tu tkvie v tom, že ho tentokrát nie je vôbec vidieť. A to ani vtedy, keď sa práve používa.

Šéf Xiaomi nám ho predviedol na autentickom videu, kde máme príležitosť vidieť dva mobilné telefóny. V oboch prípadoch ide síce o model Mi 9, no tomu vľavo chýba výrez.

Čo stojí za touto mágiou, momentálne nevieme, no dostupné informácie z nedávno odhaleného patentu naznačujú, že inžinieri z radov Xiaomi skombinovali dve špeciálne časti displeja tak, aby umožnili prienik svetla až k snímaču. Ako píše web The Phone Talks, zobrazovací panel vďaka tomu disponuje takzvanou fotosenzitívou funkciou, ktorá reprezentuje dôležitú súčasť inovácie.

TIP REDAKCIE
Trump chystá vlastnú sociálnu sieť: TRUTH Social môže prísť už v roku 2022!

Zatiaľ nie je jasné ani to, kedy by sa mohol podobne fungujúci smartfón objaviť na pultoch obchodov. Keďže demonštrácia technológie prebiehala na prototype, nejaký ten mesiac si určite ešte počkáme. Do úvahy tu pripadá buď nový model Mi MIX alebo budúcoročná vlajková loď Xiaomi Mi 10.

Total
57
Zdieľaní
Total
57
Zdieľať