Xiaomi Mi 11 bude o takmer 25 % výkonnejší ako tohtoročná generácia, ukazuje benchmark

Aby sme boli konkrétnejší, v testovaní na jedno jadro si záhadný smartfón prilepšil o presne 21,1 %, v testovaní na viac jadier o 24,3 %.

Xiaomi nám už o pár mesiacov predstaví svoje najnovšie vlajkové lode. Rad Mi 11, ktorý má pozostávať zo štandardného Mi 11 a Mi 11 Pro, ponúkne oproti tohtoročným modelom citeľné vylepšenia, a to vo všetkých možných smeroch. Najväčšieho rozdielu sa však zrejme dočkáme v oblasti výkonu, píše NotebookCheck.

Informácia vyplýva z výsledkov benchmarku Geekbench. Údajnému Xiaomi Mi 11 sa v ňom totižto podarilo získať 1 102 (testovanie na jedno jadro) a 4 113 (testovanie na viac jadier) bodov.

O 25 % vyšší výkon?

Ak si tento výsledok porovnáme s bodmi, ktorými sa pýši Xiaomi Mi 10, zistíme, že nová generácia bude oproti tej tohtoročnej výkonnejšia o takmer 25 %. Za toto masívne vylepšenie máme vďačiť doposiaľ nepredstavenému čipsetu Snapdragon 875 od Qualcommu.

Aby sme boli čo najkonkrétnejší, v testovaní na jedno jadro si záhadný smartfón prilepšil o presne 21,1 %, v testovaní na viac jadier o 24,3 %.

TIP REDAKCIE
Snapdragon 8 Gen 1 prekonal v teste AnTuTu hranicu 1 milióna bodov

Musíme vás však upozorniť, aby ste tieto informácie brali s rezervou. Predstavenie série Mi 11 je od nás aktuálne vzdialené ešte niekoľko mesiacov, preto sa veci v konečnom dôsledku môžu mať úplne inak.

Na druhú stranu niet pochýb, že budúcoročné modely so sebou prinesú kopu skvelých vylepšení, a to nielen v rámci výkonu.

Fotoaparát pod displejom

Xiaomi nedávno demonštroval novú generáciu foťáku pod displejom. Ide o špičkovú technológiu, pri ktorej výrobca použil vlastný systém rozloženia pixelov, čo spolu s optimalizáciou algoritmu umožní snímaču pod panelom podať minimálne rovnaký výkon ako bežné senzory. A keďže sa má táto technológia do štádia masovej produkcie dopracovať už budúci rok, je vysoko pravdepodobné, že ju prvýkrát uvidíme práve v zariadeniach radu Mi 11.

Total
22
Zdieľaní
Total
22
Zdieľať