Watch GT2 Pro: Nové inteligentné hodinky od Huawei môžu byť predstavené o pár dní

Spoločnosť Huawei sa pripravuje na predstavenie nových inteligentných hodiniek Watch GT2 Pro, ktoré nadviažu na súčasné modely Watch GT2 a GT2e.

Spoločnosť Huawei sa pripravuje na predstavenie nových inteligentných hodiniek Watch GT2 Pro, ktoré nadviažu na súčasné modely Watch GT2 a GT2e. Podrobnosti priniesol Roland Quandt z nemeckého portálu WinFuture.

Dizajn hodiniek Huawei Watch GT2 Pro sa zmení len mierne. Výrobca zachová okrúhly tvar puzdra s dvomi postrannými tlačidlami, matnú povrchovú úpravu, aj veľký displej, po celej ploche prekrytý ochranným sklom.

Vodotesné telo hodiniek bude aj naďalej vyrobené z nehrdzavejúcej ocele, vzniknúť by však mohla aj verzia z titánu. Hodinky dostanú remienok z kože a silikónu a dobre známa je tiež základná hardvérová výbava.

Foto: Roland Quandt/winfuture.de

Opäť sa stretneme s 1,39-palcovým OLED displejom s rozlíšením 454 x 454 pixelov, 4 GB internou pamäťou, 32 GB RAM, GPS a a 455 mAh akumulátorom, ktorý sa postará o 2-týždňovú výdrž na jedno nabitie.

Vzhľadom na status „novinky“ toho podľa týchto informácií hodinky veľa neprinesú, ak si odmyslíme pár kozmetických úprav vzhľadu. Čím by sa teda mohli od súčasného portfólia odlišovať?

Foto: Roland Quandt/winfuture.de

V prvom rade sa hovorí o bezdrôtovom dobíjaní Qi. Hodinky by sa teda dali nabíjať na takmer akejkoľvek bezdrôtovej nabíjačke, nie iba pomocou magnetického konektora. Ticho je okolo výkonnostnej jednotky.

TIP REDAKCIE
Qualcomm a Vodafone demonštrovali iSIM: Karta sa stane súčasťou procesoru

Čipset Kirin A1 by mohol nahradiť schopnejší procesor s vyšším výkonom, ktorý si ale zachová nízku energetickú náročnosť. Potom tu je softvér. Mimoriadne jednoduchý operačný systém LiteOS by mohla nahradiť nová verzia s flexibilnejšími schopnosťami, novými ciferníkmi a vylepšeným monitorovaním zdravia a fyzických aktivít.

Foto: Roland Quandt/winfuture.de

Huawei má v pláne použiť v inteligentných hodinkách operačný systém HarmonyOS. Či sa s ním stretneme už v tomto konkrétnom zariadení je však zatiaľ otázne. Niekto by určite privítal integrovaný mikrofón a reproduktor pre prijímanie hovorov zo smartfónu alebo napr. pre diktovanie hlasových poznámok.

Foto: Roland Quandt/winfuture.de

Kedy budú hodinky Huawei Watch GT2 Pro predstavené? Možno už tento štvrtok. Huawei 10. septembra usporiada Huawei Developers Conference 2020, na ktorej predstaví novú verziu operačného systému HarmonyOS a taktiež nový hardvér.

Ak sa tento scenár nepotvrdí, hodinky výrobca predstaví zrejme až s vlajkovým smartfónom Mate 40 Pro, čiže niekedy v priebehu jesene. Maloobchodná cena hodiniek by nemala prekročiť hranicu 300 eur.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať