Zmena plánu? Tento rok sa údajne nedočkáme OnePlus 8T Pro

Zaujímavá teória.

1
Foto: OnePlus

OnePlus nám posledné roky predstavuje vždy dve série vlajkových lodí, ktoré pozostávajú zo štandardného a výkonnejšieho modelu. Tentokrát sa však veci budú mať trochu inak, naznačuje známy informátor.

Zásadné zmeny v stratégii predpovedá Max J. Konkrétne uvádza, že sa tento rok nedočkáme debutu výkonnejšieho modelu OnePlus 8T Pro.

V jednom z dnešných článkov sme vás informovali, že základný model má ponúknuť 6,55-palcový AMOLED displej s obnovovacou frekvenciou 120 Hz, Snapdragon 865+, 8 GB RAM, Android 11 a výkonnejší hlavný snímač.

Na prvý pohľad tieto novinky vyzerajú lákavo, no v skutočnosti nejde o veľmi výrazné zmeny. Displej bude rovnako veľký ako v prípade OnePlus 8, jediným rozdielom bude vyššia obnovovacia frekvencia. Zmeniť sa nemá ani kapacita RAM či rozlíšenie hlavného snímača, i keď 48 Mpx objektív sa má dočkať značných vylepšení.

via 9to5Google

Prečo sa nemusíme dočkať OnePlus 8T Pro?

Najskôr musíme zdôrazniť, že ide o tvrdenie jedného informátora, nie o oficiálne potvrdenú informáciu, a teda ho netreba brať ako hotovú vec.

Na druhú stranu, je pravda, že dostupných informácií o chystanom „Pro“ variante je pomerne málo, a to aj napriek tomu, že sa nám má ukázať už budúci mesiac.

Ďalej, ako píše server 9to5Google, je vysoko pravdepodobné, že jediným výrazným vylepšením oproti OnePlus 8 Pro bude nový procesor. Inými slovami, pre obidve strany zrejme bude výhodnejšie vynechať výkonnejší model a ponúknuť len štandardný OnePlus 8T.

Znovu však musíme podotknúť, že nie je reč o potvrdených informáciach, ale len o špekuláciách. Očakávame, že sa bližších informácií o chystanej sérii dočkáme v priebehu nasledujúcich týždňov.