LG G7 ThinQ

Novinky v O2: Služba VoWiFi a cenové zvýhodnenie pre dve dvojice zariadení

Operátor O2 si pre svojich zákazníkov pripravil technologickú novinku v podobe volaní prostredníctvom WiFi siete, tzv. VoWiFi. Služba funguje od tohto mesiaca, čiže od septembra.

Operátor O2 si pre svojich zákazníkov pripravil technologickú novinku v podobe volaní prostredníctvom WiFi siete, tzv. VoWiFi. Služba funguje od tohto mesiaca, čiže od septembra.

Uskutočňovanie hovorov cez WiFi siete zákazníci zužitkujú v situáciách, kde nie je dostatočné pokrytie štandardným mobilným signálom. Ide napríklad o podzemné priestory, dobre izolované budovy či odľahlé miesta so zavedeným internetom.

Využívanie služby VoWiFi je podmienené 4G LTE SIM kartou a kompatibilným mobilným telefónom. Zákazník nepotrebuje na spojenie žiadnu externú aplikáciu a svoj hovor vybaví priamo z telefónu.

Zároveň nie je podmienkou, aby volaný, tak ako je tomu pri volaní cez rôzne aplikácie, bol na dátach. Naopak, volaný môže prijať hovor aj na 2G či 3G sieti a rovnako na všetkých, aj starších telefónoch.

Foto: O2

Aktivácia služby prebehne automaticky na každom podporovanom zariadení s najaktuálnejšou verziou softvéru. Pre nadviazanie spojenia sa stačí pripojiť k WiFi a v nastaveniach siete v zariadení zapnúť službu VoWiFi.

Volania cez WiFi sa počítajú ako štandardné hovory. Cena volania je rovnaká ako cena volaní v rámci programu, ktorý zákazník využíva. VoWiFi volania nemajú žiadny vplyv na objem prenesených mobilných dát.

Vďaka VoWiFi technológii tak zákazník získa spojenie a vysokú kvalitu zvuku aj v oblastiach, ktoré nie sú dostatočne pokryté 2G, 3G či 4G signálom. O2 menuje 8 zariadení, ktoré VoWiFi podporujú. Zoznam sa časom rozšíri o ďalšie zariadenia.

TIP REDAKCIE
Rad Galaxy Note zrejme skončí nadobro, Samsung mal zastaviť výrobu
  • Samsung Galaxy A40 Dual Sim
  • Xiaomi Redmi 9
  • Motorola Edge Plus
  • Xiaomi Redmi 9A
  • Moto One Fusion Plus
  • Xiaomi Redmi 9C NFC
  • Moto G5G Plus
  • Xiaomi Mi Note 10 Lite

Bonus navyše pre dvojice zariadení

Operátor O2 ďalej zatraktívnil svoju hardvérovú ponuku. Od 8. septembra zvýhodnil dve dvojice zariadení, pričom druhé zariadenie z dvojice je možné získať za lepšiu cenu.

Operátor zvolil kombináciu smartfónu s hodinkami, resp. s televízorom, ktorá vyzerá nasledovne:

Zdroj: O2

Ponuka dvojíc je určená pre všetkých zákazníkov O2 SMART Paušálov (s výnimkou Bieleho O2 SMART Paušálu) a programu O2 Dáta.

Výhodný Bonus navyše môžu zákazníci získať po zakúpení zariadení s mesačnými platbami bez ohľadu na to, či zákazník aktuálne využíva alebo nevyužíva Bonus na zariadenie k svojmu programu.

O2
Foto: O2

Bonus navyše sa pripočíta k bonusu na zariadenie pre príslušný paušál. Teda napríklad pri Diamantovom O2 SMART Paušále tak zákazník môže ušetriť pri tejto ponuke až 516 eur.

K jednému paušálu môže zákazník získať jeden Bonus navyše. Zákazníci môžu túto ponuku využiť najneskôr do konca októbra 2020.

Kto hľadá cenovo dostupný smartfón a zároveň slúchadlá, v ponuke O2 nájde okrem noviniek spomínaných vyššie zvýhodnené balenie smartfónu Motorola Moto G9 Play so slúchadlami Motorola Buds za cenu 192 eur.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať