Sci-fi realitou? Samsung si necháva patentovať smartfón s transparentným displejom

Je toto budúcnosť mobilného priemyslu?

2
Zdroj: LetsGoDigital

Smartfóny v dnešnej dobe napredujú skutočne bleskovým tempom. Z roka na rok sú väčšie, výkonnejšie, prelomovejšie. Aj preto sa mnohí technologickí nadšenci sami seba pýtajú, kam nás až nápady svetoznámych výrobcov zavedú, resp. čo si môžu predstaviť pod pojmom „smartfón budúcnosti“.

Jednou z odpovedí môže byť smartfón s transparentným displejom, ktorý väčšina z nás doposiaľ mala možnosť vidieť len v sci-fi filmoch. Nový patent Samsungu však naznačuje, že sci-fi sa v budúcnosti môže stať realitou. Tak skoro to ale zrejme nebude.

Samsung patent podal ešte v januári

Samsung si patent na priehľadný smartfón podal ešte v januári tohto roku. Hovoriť sa ale o ňom začalo až v auguste. Okrem iného opisuje aj všetky nevyhnutné technológie a komplikované kroky, ktoré budú potrebné na jeho správnu funkcionalitu.

Ako píše server Android Authority, každý jeden pixel v displeji umožňuje svetlu preniknúť priamo skrz. Výsledok – transparentný dizajn. Jedinou časťou telefónu, cez ktorú užívateľ nebude môcť vidieť, sú rámiky.

Na patenty ako prvý poukázal web LetsGoDigital, ktorý na základe dostupných informácií následne vytvoril koncept. Odpoveď na otázku, ako môže záhadné zariadenie vyzerať, nám ponúka táto snímka.

Zdroj: LetsGoDigital

Toto nie je prvý prípad, kedy počujeme o priehľadnom telefóne. S podobným nápadom ešte v roku 2009 prišiel výrobca LG. Jeho zariadenie však malo transparentnú len klávesnicu.

Samsung už počas svojho pôsobenia síce vyvinul niekoľko OLED displejov, nie však pre smartfóny. V tejto oblasti sa veci výrazne komplikujú, nakoľko musí výrobca myslieť aj na iné komponenty, ako displej.

Vývoj tohto typu zariadenia nebude prechádzka ružovou záhradou, čo znamená, že sa ho tak skoro nedočkáme. Je však zaujímavé vidieť, kam až dokážu siahať ambície svetoznámych technologických gigantov.