Garmin má nové, cenovo dostupné športové hodinky. Model Venu Sq stojí 200 eur

Spoločnosť Garmin predstavila nové inteligentné hodinky, ktoré môžu na prvý pohľad pripomenúť Apple Watch. Výrobca sa totižto rozhodol, že namiesto okrúhleho displeja použije hranatý.

Spoločnosť Garmin predstavila nové inteligentné hodinky, ktoré môžu na prvý pohľad pripomenúť Apple Watch. Výrobca sa totižto rozhodol, že namiesto okrúhleho displeja použije hranatý.

Garmin Venu Sq majú 1,3-palcovú LCD obrazovku, ktorá je dotyková a farebná (240 x 240 pixelov). Osadená je vo vodotesnom (5ATM) tele z hliníka a chráni ju odolné sklo Gorilla Glass 3. Hodinky vzhľadom na svoju dostupnejšiu cenu prišli o niekoľko funkcií, ich výbava je ale slušná.

Foto: Garmin

Dokážu nepretržite monitorovať srdcovú činnosť (s upozornením na abnormálny rytmus), spánok, nasýtenie krvi kyslíkom, stres a samozrejme fyzickú a športovú aktivitu (22 predinštalovaných aplikácií).

Dostupné sú tiež inteligentné upozornenia na správy a hovory, platby Garmin Pay a polohovanie GPS. Hodinky tiež dokážu v prípade nehody, počas vybraných aktivít, zdieľať vašu polohu v reálnom čase s predvolenými kontaktmi.

Foto: Garmin

Oproti pôvodnému modelu Venu, ktorý má okrúhly displej a je drahší, hodinky prišli o živé ciferníky, tréningové animácie, barometer a gyroskopické senzory. Ak by ste teda s hodinkami vyrazili na hory, nadmorskú výšku určí len GPS senzor.

Výrobca hovorí o výdrž na jedno nabitie na úrovni 6 dní. Aktívni jedinci by ale mali počítať skôr s kratšou výdržou.

TIP REDAKCIE
Prvý náhľad na Xiaomi 12: Aký dizajn zvolí výrobca tentokrát?

Hodinky Garmin Venu Sq pôsobia ako dobrá vstupná brána do sveta inteligentných športových asistentov pre tých používateľov, ktorí nechcú nosiť na zápästí hodinky od Fitbit, Apple alebo napr. Samsungu.

Garmin Venu Sq

Model Venu Sq ako produkt renomovanej značky prichádza na trh s relatívne priateľskou cenou 199,99 eur, informuje blog výrobcu. Existuje aj o niečo drahšia verzia Venu SQ Music za 249,99 eur.

Tento model môže mať vo svojej pamäti navyše uložených až 500 skladieb alebo offline playlisty zo streamingových služieb bez nutnosti používania smartfónu. Stačí pripojiť bezdrôtové slúchadlá a vyraziť na tréning.

Novinku nájdete na stránke garmin.sk s avizovanou októbrovou dostupnosťou.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať