facebook

NÁVOD: Takto jednoducho si presuniete fotky z Facebooku do služby Google Fotky

Začiatkom decembra 2019 sme sa dozvedeli, že sociálna sieť Facebook umožní jej používateľom jednoducho presunúť fotografie a videá do služby Google Fotky.

Začiatkom decembra 2019 sme sa dozvedeli, že sociálna sieť Facebook umožní jej používateľom jednoducho presunúť fotografie a videá do cloudovej služby Google Fotky.

Nástroj na presun fotografií z Facebooku bol zo začiatku dostupný len v Írsku. V prvej polovici roka 2020 sa mal rozšíriť aj do iných častí sveta vrátane Európy, čo je už v tejto chvíli aktuálne. Proces je relatívne jednoduchý.

Ak si chcete svoje snímky do služby Google Fotky preniesť, postupujte podľa nasledujúcich krokov.

V prostredí sociálnej siete otvorte kontextové menu v pravom hornom rohu a prejdite na položku Nastavenia. V paneli na pravej strane zvoľte Vaše informácie na Facebooku, poprípade kliknite na tento odkaz, ktorý vás tam priamo presmeruje. Kliknite na Preneste kópiu svojich fotiek a videí a zadajte svoje prihlasovacie heslo.

presun

V okne, ktoré sa vám následne zobrazí, máte k dispozícii dve možnosti. Môžete si vybrať stiahnutie svojich informácií, teda si fotografie (a iné údaje) môžete fyzicky stiahnuť do svojho počítača a zálohovať si ich lokálne.

Podstatná je teraz položka Vyberte cieľ, kde zvolíte Fotky Google. Neskôr Facebook sprístupní aj iné cloudové úložiská a služby pre spravovanie multimediálneho obsahu. Zatiaľ sú však po ruke len Fotky od Google.

facebook

V ďalšom kroku si vyberiete, či chcete presunúť fotky alebo videá. Súčasne to nejde. Proces teda budete musieť zopakovať, ak si chcete zálohovať aj videá. Po výbere jednej z dvoch možností si Facebook vyžiada prístup k vášmu účtu Google. Potvrďte ho.

Po absolvovaní procesu môžete tento prístup odstrániť. Ako na to nájdete na konci článku. Po udelení prístupu stačí kliknúť na tlačidlo Potvrdiť prenos. Na obrazovke uvidíte informáciu o priebehu presúvania fotiek. Celá operácia môže trvať aj niekoľko hodín, podľa toho, koľko fotiek na Facebooku máte. Okrem toho prebieha šifrovanou, teda bezpečnou cestou.

facebook

Facebook vás o úspešnom presunutí fotiek bude informovať notifikáciou. Potom môžete postup zopakovať, pokiaľ budete chcieť zálohovať aj videá. Stránku aktivity môžete pokojne opustiť a prejsť trebárs na svoju nástenku.

Žiaľ, snímky sa v službe Google Fotky neuložia do jedného, ľahko identifikovateľného priečinku. Uložia sa do niekoľkých priečinkov podľa toho, koľko priečinkov s fotkami máte na Facebooku. Pomenované budú ako Copy of…. Stačí tieto slová zadať do vyhľadávania v službe Google Fotky, na základe čoho sa vám albumy zobrazia.

fotky

Potom je už na vás, ako s nimi naložíte. Môžete napr. vytvoriť jeden samostatný album a všetky snímky doň presunúť. Ak už máte celý priebeh za sebou, teraz môžete odstrániť prístup Facebooku k vášmu účtu Google.

Prejdite do svojho účtu Google, v pravom menu vyberte Zabezpečenie a na stránke vyhľadajte Aplikácie tretích strán s prístupom do účtu (alebo kliknite SEM). Zo zobrazeného zoznamu aplikácií vyberte Facebook a kliknite na tlačidlo Odstrániť prístup. Hotovo.

fotky

Prečo fotografie presunúť? Google Fotky sú praktickým, bezpečným a obľúbeným nástrojom pre zálohovanie, upravovanie a zdieľanie fotografií a videí. Mnohí považujú túto službu za vôbec najlepšiu, čo sa správy obrazového obsahu týka.

Veľa užívateľov na Facebooku pôsobí dlho, čiže v ňom môžu mať vzácne fotografie, ktoré nemajú uložené nikde inde. Je zodpovedné si obsah zálohovať do cloudu, poprípade stiahnuť do počítača.

TIP REDAKCIE
Facebook prerobil Messenger: Je rýchlejší, menší a prehľadnejší

Funkcia sa môže hodiť aj tým užívateľom, ktorí sa rozhodili sociálnu sieť nadobro opustiť (návod TU), poprípade ju plánujú využívať menej alebo len okrajovo. Foto a video obsah tak môžu spravovať pohodlnejšie na jednom mieste vo Fotkách Google a pristupovať k nemu z rôznych zariadení.

Total
22
Zdieľaní
Total
22
Zdieľať