firefox send tit

Firefox Send a Notes: Mozilla ukončí prevádzku dvoch užitočných služieb

Spoločnosť Mozilla zasiahla globálna pandémia nového koronavírusu, ktorá urýchlila jej plánovanú reštrukturalizáciu. Obmedzuje investície a prepustí 250 zamestnancov. 

Spoločnosť Mozilla zasiahla globálna pandémia nového koronavírusu, ktorá urýchlila jej plánovanú reštrukturalizáciu. Obmedzuje investície a prepustí 250 zamestnancov. 

Príjmy spoločnosti značne klesli, čo si vyžaduje zásadnejšie zmeny v podnikaní. Vývoj sa prioritne zameria na ekonomicky úspešné projekty, ktorými sú hlavne prehliadač Firefox alebo poskytovanie VPN služieb.

Stopku dostali investície do rozvoja vývojárskych nástrojov a ďalších, menej výnosných projektov. Teraz sa dozvedáme o ďalších škrtoch. Mozilla, žiaľ, ukončí prevádzku projektov Firefox Send a Firefox Notes.

Službu Firefox Send vývojári dočasne odstavili v priebehu leta. Poskytovala jednoduché, rýchle a anonymné zdieľanie objemnejších súborov, ktoré však podľa portálu ZDNet využívali aj kybernetickí kriminálnici.

firefox send

Mozilla službu dočasne vypla s odôvodnením, že sa „pracuje na vylepšovaní produktu“. V tejto chvíli je jasné, že k žiadnemu vylepšeniu nedôjde, ako informuje Mozilla vo svojom blogu.

Rovnaký osud čaká aj službu Firefox Notes. Šifrované zdieľanie poznámok medzi počítačmi a zariadeniami s operačným systémom Android taktiež končí. Prevádzka tejto služby bude oficiálne ukončená v novembri. Dovtedy si môžu jej používatelia existujúci obsah exportovať, resp. stiahnuť.

[irp posts=”119275″ ]

Je veľká škoda, že sa Mozilla týchto služieb vzdala. Obzvlášť Firefox Send bol skutočne praktickým nástrojom, hoci mal status experimentálneho projektu programu Firefox Test Pilot.

Zostáva len dúfať, že sa k nim Mozilla niekedy budúcnosti, v lepších časoch, vráti.

Total
2
Zdieľaní