Firefox Send a Notes: Mozilla ukončí prevádzku dvoch užitočných služieb

Spoločnosť Mozilla zasiahla globálna pandémia nového koronavírusu, ktorá urýchlila jej plánovanú reštrukturalizáciu. Obmedzuje investície a prepustí 250 zamestnancov. 

Spoločnosť Mozilla zasiahla globálna pandémia nového koronavírusu, ktorá urýchlila jej plánovanú reštrukturalizáciu. Obmedzuje investície a prepustí 250 zamestnancov. 

Príjmy spoločnosti značne klesli, čo si vyžaduje zásadnejšie zmeny v podnikaní. Vývoj sa prioritne zameria na ekonomicky úspešné projekty, ktorými sú hlavne prehliadač Firefox alebo poskytovanie VPN služieb.

Stopku dostali investície do rozvoja vývojárskych nástrojov a ďalších, menej výnosných projektov. Teraz sa dozvedáme o ďalších škrtoch. Mozilla, žiaľ, ukončí prevádzku projektov Firefox Send a Firefox Notes.

Službu Firefox Send vývojári dočasne odstavili v priebehu leta. Poskytovala jednoduché, rýchle a anonymné zdieľanie objemnejších súborov, ktoré však podľa portálu ZDNet využívali aj kybernetickí kriminálnici.

firefox send

Mozilla službu dočasne vypla s odôvodnením, že sa „pracuje na vylepšovaní produktu“. V tejto chvíli je jasné, že k žiadnemu vylepšeniu nedôjde, ako informuje Mozilla vo svojom blogu.

Rovnaký osud čaká aj službu Firefox Notes. Šifrované zdieľanie poznámok medzi počítačmi a zariadeniami s operačným systémom Android taktiež končí. Prevádzka tejto služby bude oficiálne ukončená v novembri. Dovtedy si môžu jej používatelia existujúci obsah exportovať, resp. stiahnuť.

TIP REDAKCIE
Mozilla vydala novú verziu prehliadača Firefox pre Android s obrovskými vylepšeniami

Je veľká škoda, že sa Mozilla týchto služieb vzdala. Obzvlášť Firefox Send bol skutočne praktickým nástrojom, hoci mal status experimentálneho projektu programu Firefox Test Pilot.

Zostáva len dúfať, že sa k nim Mozilla niekedy budúcnosti, v lepších časoch, vráti.

Total
21
Zdieľaní
Total
21
Zdieľať