Mozilla trpí kvôli koronakríze. Prepustí 250 zamestnancov a obmedzí investície

Aj spoločnosť Mozilla, ktorá stojí za prehliadačom Firefox alebo e-mailovým klientom Thunderbird, zasiahla globálna pandémia nového koronavírusu. Príjmy spoločnosti citeľne klesli, kvôli čomu je nútená vykonať zmeny vo svojom podnikaní.

Aj spoločnosť Mozilla, ktorá stojí za prehliadačom Firefox alebo e-mailovým klientom Thunderbird, zasiahla globálna pandémia nového koronavírusu. Príjmy spoločnosti citeľne klesli, kvôli čomu je nútená vykonať zmeny vo svojom podnikaní.

Podľa oficiálnej správy publikovanej na blogu spoločnosti Mozilla prepustí až 250 zamestnancov. Po celom svete pritom zamestnáva približne 1000 ľudí, spresňuje TechCrunch. Okrem toho ukončí prevádzku svojej pobočky v Taipei, v hlavnom meste Taiwanu.

Zníženie počtu zamestnancov je podľa spoločnosti nevyhnutné, pričom musí pristúpiť k reštrukturalizácii. Spoločnosť čakajú zmeny v organizácii podnikania a stanovuje nové priority.

Mozilla
Zisk pre spoločnosť nie je na prvom mieste. Bez udržateľného obchodného modelu to ale nepôjde. Foto: mozilla.org

Tou kľúčovou zostáva prehliadač Firefox, ktorý je ekonomicky úspešný. Mozilla však obmedzí investície do projektov, ktoré nie sú také životaschopné. Ide napríklad o vývojárske nástroje. Zoštíhlenie podpory by sa ale nemalo dotknúť bezpečnostných riešení a produktov na ochranu súkromia akými sú virtuálne privátne siete.

TIP REDAKCIE
POTVRDENÉ: Šéf Twitteru odstúpil z funkcie, v správnej rade zotrvá do budúceho roku

Spoločnosť Mozilla mala v pláne vykonať zmeny vo svojom podnikaní už skôr, začiatkom tohto roka. Koronakríza ich teda len urýchlila, aj keď nebyť jej, zrejme by také zásadné neboli.

Prehliadač Firefox má podľa Statcounter 8,61% podiel na trhu, ak zohľadníme prehliadanie na desktopoch a prenosných počítačoch. S vysokým náskokom vedie Chrome, tesne za Firefoxom stojí Safari od Apple. V prípade mobilných zariadení je podiel prehliadača nízky. Dosahuje len 0,48%.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať