ESET Mobile Security prichádza v novej verzii s praktickou ochranou online platieb

Spoločnosť ESET vydala pre mobilné zariadenia s operačným systémom Android novú verziu (6.0) bezpečnostnej aplikácie ESET Mobile Security.

Spoločnosť ESET vydala pre mobilné zariadenia s operačným systémom Android novú verziu (6.0) bezpečnostnej aplikácie ESET Mobile Security. K ochrane pred malvérom a phishingom pribudli online platby. 

ESET Mobile Security v prémiovej verzii obsahuje novú vrstvu zabezpečenia, ktorá chráni online platby požívateľov. Okrem toho chráni pred aplikáciami, ktoré zneužívajú citlivé informácie, napríklad bankové transakcie alebo údaje z online nákupov.

Zabezpečenie automaticky rozpoznáva aplikácie nainštalované z obchodu Google Play, ktoré spadajú do kategórie finančných aplikácií a skenuje ich na prítomnosť potenciálnych hrozieb.

Používateľ má však možnosť pridať do tohto zoznamu aj iné aplikácie, ktoré nemusia automaticky spadať do kategórie finančných aplikácií.

V zozname aplikácií pribudla ikonka „bezpečného spustenia“. Pomocou nej môže používateľ spúšťať aplikácie obsahujúce citlivé finančné údaje, ktoré budú chránené pred škodlivým kódom alebo falošnými aplikáciami, ktoré sa pokúšajú kradnúť prihlasovacie údaje zobrazovaním falošných prihlasovacích formulárov. 

TIP REDAKCIE
Svet je v šoku: Vynašli vírus, ktorý na smartfóne funguje aj vtedy, keď je vypnutý

ESET Mobile Security

Verzia aplikácie 6.0 tiež prešla zmenami vzhľadu s cieľom zlepšiť intuitívnosť a jednoduchosť používania. Dotkli sa napr. funkcie Filter hovorov alebo Anti-Theft, ktorá vystopuje zariadenie v prípade jeho straty alebo krádeže.

Vysokú úroveň ochrany mobilných zariadení s operačným systémom potvrdzuje certifikácia (za Q1 2020) MRG Effitas, ktorý je lídrom v oblasti nezávislého testovania účinnosti IT zabezpečenia, výskumu a odborných znalostí.

ESET Mobile Security

Aplikáciu ESET Mobile Security si stiahnete z obchodu Google Play z tejto adresy. Noví používatelia môžu využívať všetky prémiové funkcie po dobu 30 dní bezplatne.

Inak stojí prémiová verzia 1,99 eur mesačne, alebo 9,99 eur ročne. Pri predplatnom na rok tak zákazník ušetrí takmer 60 percent z ceny v porovnaní s pravidelnou mesačnou úhradou.