Apple žaluje Epic Games, žiada odškodné za porušenie zmluvy

Apple jasne stanovil aj čiastku, ktorú od štúdia žiada. Chce naspäť všetky peniaze, ktoré Fortnite zarobil prostredníctvom vlastného platobného systému.

Spoločnosť Epic Games minulý mesiac podala veľkú žalobu, konkrétne na adresu svetoznámeho giganta Apple. Dôvodom bolo odstránenie populárneho titulu Fortnite z obchodu App Store.

Štúdio totiž porušilo podmienky, ktoré určujú, že z každej uskutočnenej mikrotransakcie musia vývojári odvádzať rovných 30 % Apple. Systém sa mu podarilo obísť vytvorením vlastného platobného systému.

Konflikt sa od toho času neustále vyostroval. Epic Games krátko na to dokonca usporiadal aj herný turnaj, ktorý poslúžil na podporu kampane známej ako #FreeFortnite. Pochopiteľne, produkty od Apple by ste na zozname cien hľadali len márne.

Chvíľu potom bol konflikt viac-menej tichý. Až doteraz. Apple totiž zažaloval štúdio Epic Games, žiada odškodné za porušenie zmluvy.

“Súdny spor štúdia Epic Games nie je ničím iným ako bežným sporom o peniaze,” prehlásil Apple pri podávaní žaloby. “Epic Games sa síce považuje za moderného korporátneho Robina Hooda, no v skutočnosti je to miliardová spoločnosť, ktorá len nechce platiť za obrovskú hodnotu, ktorú získava vďaka App Store.”

Apple chce späť svoje peniaze

Apple jasne stanovil aj čiastku, ktorú od štúdia žiada. Konkrétne chce naspäť všetky peniaze, ktoré Fortnite zarobil prostredníctvom vlastného platobného systému.

TIP REDAKCIE
V roku 2023 Zem môže zasiahnuť asteroid: Toto o ňom zatiaľ vieme!

Ďalej poznamenal, že výkonní vedúci Epic Games ešte v apríli tohto roku ďakovali Apple za jeho podporu a propagáciu Fortnite podujatí. Štúdio vraj z App Store zarobilo viac ako 600 miliónov dolárov.

Podľa Epic Games Apple potláča konkurenciu na voľnom trhu, pričom požiadal o predbežné opatrenie, vďaka ktorému by sa Fortnite mohol vrátiť naspäť do App Store a ktoré by umožnilo obnovu vývojárskeho účtu, píše CNBC.

Súd by sa mal konať neskôr tohto mesiaca. Dátum sa však ešte môže zmeniť.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať