Stabilizátor Osmo Mobile 4 od DJI je už oficiálne dostupný. Cena stúpla

Len včera sme sa dozvedeli podrobnosti o kľúčovom vylepšení asi najlepšieho stabilizátora pre smartfóny na trhu. Príslušenstvo Osmo Mobile v 4. generácii je v tejto chvíli už dostupné v e-shope výrobcu.

Len včera sme sa dozvedeli podrobnosti o kľúčovom vylepšení asi najlepšieho stabilizátora pre smartfóny na trhu. Príslušenstvo Osmo Mobile v 4. generácii je v tejto chvíli už dostupné v e-shope výrobcu.

DJI označuje novú generáciu stabilizátora ako „OM4“. My zostaneme verní pôvodnému neskrátenému tvaru Osmo Mobile 4.

Okamžité pripojenie smartfónu k stabilizátoru zabezpečuje magnet. Na smartfón môžete nalepiť magnetický prsteň alebo ľahko snímateľnú sponu s okrúhlym magnetom.

Krúžok je univerzálnejší. Poslúži aj ako stojan alebo miesto na prst, vďaka čomu vám smartfón pri manipulácii nevykĺzne z ruky. Ak máte v aute držiak s magnetom, voľba je jasná.

Foto: DJI

Osmo Mobile už dávno nie je len o vysoko účinnej mechanickej stabilizácii zariadenia po troch osiach. Natáčanie perfektných videí podporuje výkonný softvér, presnejšie softvérové režimy.

ActiveTrack 3.0 pre automatické sledovanie objektov rozpozná dospelých, deti a taktiež domáce zvieratá. Story režim je pripravený pre tých užívateľov, ktorí sa nechcú babrať s upravovaním a strihaním natočených videí. Jednoducho si zvolia jednu z dostupných šablón a pekné video je na svete.

Foto: DJI

Funkcia dynamického priblíženia dodá videám dramatický nádych. Vytvára takzvaný Dolly Zoom, ktorý spopularizoval režisér a „majster napätia“ Alfred Hitchcock. Čo presne Dolly Zoom je najlepšie ukáže toto video.

TIP REDAKCIE
Obrovský pokrok: Americkí chirurgovia úspešne transplantovali prasaciu obličku do ľudského tela!

Poznáte tie fotky, na ktorých sa rovnaká osoba nachádza na viacerých miestach? Režim CloneMe Pano vytvára presne tento efekt. Výrobca hovorí o epickej panoráme zloženej z niekoľkých fotografií.

Osmo Mobile 4
Foto: DJI

Praktické ovládanie gestami ďalej dopĺňajú tri formy časozberného videa (Hyperlapse, Motionlapse, Timelapse), SpinShot pre natáčanie s rotáciou obrazu, podpora stabilizácie pre slow-mo videá a panoramatické zábery s 240-stupňovým zorným poľom.

Podobne ako predchádzajúcu generáciu, aj Osmo Mobile 4 môžete zložiť do kompaktnej formy, ktorá nebude zavadzať pri preprave.

Foto: DJI

Oficiálna dostupnosť dnes potvrdila avizovanú vyššiu cenu na úrovni 149 eur. V balení sa okrem stabilizátora nachádza magnetická spona, magnetický krúžok, držiak s trojnožkou, šnúrka na zápästie, puzdro a kábel pre nabíjanie.

DJI Osmo Mobile 4 si najlepšie rozumie so smartfónmi iPhone. Výrobca v poznámke pod čiarou upozorňuje, že niektoré funkcie na Android zariadeniach fungovať nebudú.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať