Stabilizátor Osmo Mobile 4 od DJI je už oficiálne dostupný. Cena stúpla

Len včera sme sa dozvedeli podrobnosti o kľúčovom vylepšení asi najlepšieho stabilizátora pre smartfóny na trhu. Príslušenstvo Osmo Mobile v 4. generácii je v tejto chvíli už dostupné v e-shope výrobcu.

Len včera sme sa dozvedeli podrobnosti o kľúčovom vylepšení asi najlepšieho stabilizátora pre smartfóny na trhu. Príslušenstvo Osmo Mobile v 4. generácii je v tejto chvíli už dostupné v e-shope výrobcu.

DJI označuje novú generáciu stabilizátora ako „OM4“. My zostaneme verní pôvodnému neskrátenému tvaru Osmo Mobile 4.

Okamžité pripojenie smartfónu k stabilizátoru zabezpečuje magnet. Na smartfón môžete nalepiť magnetický prsteň alebo ľahko snímateľnú sponu s okrúhlym magnetom.

Krúžok je univerzálnejší. Poslúži aj ako stojan alebo miesto na prst, vďaka čomu vám smartfón pri manipulácii nevykĺzne z ruky. Ak máte v aute držiak s magnetom, voľba je jasná.

Foto: DJI

Osmo Mobile už dávno nie je len o vysoko účinnej mechanickej stabilizácii zariadenia po troch osiach. Natáčanie perfektných videí podporuje výkonný softvér, presnejšie softvérové režimy.

ActiveTrack 3.0 pre automatické sledovanie objektov rozpozná dospelých, deti a taktiež domáce zvieratá. Story režim je pripravený pre tých užívateľov, ktorí sa nechcú babrať s upravovaním a strihaním natočených videí. Jednoducho si zvolia jednu z dostupných šablón a pekné video je na svete.

Foto: DJI

Funkcia dynamického priblíženia dodá videám dramatický nádych. Vytvára takzvaný Dolly Zoom, ktorý spopularizoval režisér a „majster napätia“ Alfred Hitchcock. Čo presne Dolly Zoom je najlepšie ukáže toto video.

Poznáte tie fotky, na ktorých sa rovnaká osoba nachádza na viacerých miestach? Režim CloneMe Pano vytvára presne tento efekt. Výrobca hovorí o epickej panoráme zloženej z niekoľkých fotografií.

Osmo Mobile 4
Foto: DJI

Praktické ovládanie gestami ďalej dopĺňajú tri formy časozberného videa (Hyperlapse, Motionlapse, Timelapse), SpinShot pre natáčanie s rotáciou obrazu, podpora stabilizácie pre slow-mo videá a panoramatické zábery s 240-stupňovým zorným poľom.

Podobne ako predchádzajúcu generáciu, aj Osmo Mobile 4 môžete zložiť do kompaktnej formy, ktorá nebude zavadzať pri preprave.

Foto: DJI

Oficiálna dostupnosť dnes potvrdila avizovanú vyššiu cenu na úrovni 149 eur. V balení sa okrem stabilizátora nachádza magnetická spona, magnetický krúžok, držiak s trojnožkou, šnúrka na zápästie, puzdro a kábel pre nabíjanie.

DJI Osmo Mobile 4 si najlepšie rozumie so smartfónmi iPhone. Výrobca v poznámke pod čiarou upozorňuje, že niektoré funkcie na Android zariadeniach fungovať nebudú.