csob smartpay

ČSOB SmartPay končí. Pre klientov banky je dostupný systém Google Pay

ČSOB banka postupne upozorňuje svojich klientov na zmenu technológie pre uskutočňovanie platieb mobilným zariadením. Po takmer dvoch rokoch končí s poskytovaním služby SmartPay.

ČSOB banka postupne upozorňuje svojich klientov na zásadnú zmenu technológie pre uskutočňovanie platieb mobilným zariadením. Po takmer dvoch rokoch končí s poskytovaním služby SmartPay.

ČSOB SmartPay banka odstaví s účinnosťou od 1. novembra 2020. Služba funguje ako klasická digitálna peňaženka pre mobilné zariadenia, prostredníctvom ktorej môžete vykonávať bezkontaktné NFC platby za tovar a služby na POS termináloch u obchodníkov.

Vlastné platobné nástroje niektorých bánk ustupujú celosvetovo používaným a obľúbeným riešeniam veľkých technologických hráčov – službám Google Pay a Apple Pay.

„Ako alternatívu Vám už dnes ponúkame mobilnú peňaženku Google Pay, ktorá je dostupná na stiahnutie v obchode s aplikáciami Google Play.

Inštalácia aplikácie v rámci ktorej je potrebné nahrať údaje o Vašej platobnej karte Mastercard je jednoduchá a zaberie Vám len niekoľko minút. Postup nájdete na našej internetovej stránke,“ uvádza banka v správe pre klientov.

TIP REDAKCIE
Drony od DJI majú problém so smartfónmi Pixel 6, prenos videa nefunguje

ČSOB banka na svojich stránkach upozorňuje, že momentálne je možné autorizovať všetky Mastercard karty. Možnosť platenia kartami vydavateľa VISA sa však ešte len pripravuje. Platí to pre službu Google Play aj Apple Pay.

Ak paríte medzi klientov banky a chcete platiť iOS alebo Android mobilom či hodinkami, všetky podrobnosti a usmernenia nájdete na stránkach ČSOB. Informácie o Apple Pay nájdete TU, o Google Pay TU.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať