Rumuni sa hrali na Afroameričanov podporujúcich Trumpa. Facebook vymazal ich profily

Rasa a rasizmus. Na americkej politickej scéne často skloňované a často aj rozhodujúce témy, ktoré môžu rozhodnúť voľby prezidenta USA.

Rasa a rasizmus. Na americkej politickej scéne často skloňované a často aj rozhodujúce témy. Očakáva sa, že opäť zavážia aj pri tohtoročných voľbách prezidenta USA.

Podobne ako v roku 2016, aj tento rok sa do amerických volieb snažia nepriamo zapojiť ľudia, ktorí priamo či nepriamo plánujú ovplyvniť mienku o jednom či druhom kandidátovi. Zaujímavé je, že tento rok sa zamerali na komunitu afroameričanov. Vyplýva to z informácií Facebooku, ktorý pokračuje v boji proti dezinformáciám.

Facebook na svojom webe informoval o tom, že za posledný mesiac odstránil 35 účtov na Facebooku a 90 účtov na Instagrame, ktoré boli vytvorené a používané na území Rumunska, no na sociálnych sieťach sa výrazne zapájali alebo vytvárali diskusie o americkej politike.

Rumunskí boti mali písať o tom, ako afroameričania podporujú Trumpa a často zdieľali útržky z Trumpovej kampane, vysvetľuje Facebook. Jedna zo stránok mala označenie „BlackPeopleVoteForTrump,“ teda „ČierniĽudiaVoliaTrumpa“.

TIP REDAKCIE
Simulátor farmárčenia má na Steame úspech, prekonal aj Battlefield 2042

Nathaniel Gleicher, šéf bezpečnosti vo Facebooku pre NBC povedal, že momentálne nerozumie motivácii za vytvorením takýchto účtov. Pre bežného človeka je to však do očí bijúce.

V dobe pretkanej sociálnymi sieťami, na ktorých ľudia každý deň trávia hodiny, sa dá očakávať zvýšená intenzita kampaní a antikampaní, ktoré môžu byť v rozpore s pravidlami a fair play.

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať