s20 displej

Čínska firma chce Samsungu dodávať OLED displeje pre Galaxy S30: Neprešla cez kontrolu kvality

Samsung pri svojich vlajkových lodiach doteraz používal vlastné displeje vyvinuté divíziou Samsung Display. Firma však skúša znížiť náklady.

Samsung pri svojich vlajkových lodiach doteraz používal vlastné displeje vyvinuté divíziou Samsung Display. Firma však skúša znížiť náklady, a tak si displeje chcela za nižšiu cenu objednať od čínskeho výrobcu BOE.

Juhokórejská publikácia DDaily však informovala, že zobrazovacie panely dodané spoločnosťou BOE nesplnili prísne štandardy, na ktoré si dávajú pozor inžinieri Samsungu. Server DDaily ďalej dodáva, že Samsung chcel displeje využiť pri budúcoročných vlajkových lodiach Galaxy S30 (resp. Galaxy S21).

Podľa dostupných informácií sú dôležité dva testy. Tým prvým je vyhodnotenie skúšobnej várky, ktorú BOE posiela na vyhodnotenie kvality. Druhým testom sú náhodné vybrané kusy z hromadnej výroby. Displeje teoreticky určené pre Galaxy S30 neprešli hneď prvým testom. Na nápravu, resp. opravu nedokonalostí je však ešte stále čas, podotýka DDaily.

Naopak, Ross Young, ktorý vo vodách zobrazovacích panelov pláva ako ryba tvrdí, že Samsung jednoducho BOE odmietol na základe nedostatočne vysokej kvality. Či toto rozhodnutie platí len pri Galaxy S30/S21 ostáva otázne. Jednoznačne to ale znie tak, že displeje BOE nie sú na tak vysokej úrovni ako panely z vlastnej výroby.

TIP REDAKCIE
Slováci si ho zamilovali: Tento telefón je absolútne najpredávanejší!

Samsung je vo svete OLED displejov považovaný za najkvalitnejšieho dodávateľa. Aj preto sa naňho obracajú výrobcovia ako Apple či OnePlus. Samsung svoje vlastné displeje dlhé roky využíva aj vo svojich vlastných smartfónoch (ešte aby nie!). BOE však nie je žiadnym začiatočníkom. OLED displeje dodáva spoločnostiam ako Huawei, Oppo a ďalším.

Čo hovoríte na nápad Samsungu vymeniť vlastné OLED displeje za displeje od BOE? Boli by ste spokojní ak by prešli všetkými testami Samsungu?

Total
2
Zdieľaní