Stratégia Civilization VI je konečne dostupná aj pre Android, lacná však nie je

Sid Meier’s Civilization VI je nesmierne populárnou ťahovou strategickou hrou, ktorá je dostupná na širokej škále platforiem. Od Windowsu a MacOS, až po PlayStation 4, Xbox One, či dokonca iOS.

Sid Meier’s Civilization VI je nesmierne populárnou ťahovou strategickou hrou, ktorá je dostupná na širokej škále platforiem. Od Windowsu a MacOS, až po PlayStation 4, Xbox One, či dokonca iOS.

Hra je konečne oficiálne dostupná aj pre zariadenia s operačným systémom Android, kde sa dá stiahnuť štandardnou cestou prostredníctvom obchodu Google Play. Vývojári nezabudli ani na rozšírenia hry – Gathering Storm a Rise and Fall.

Titul Civilization VI je oceňovaný za svoju hĺbku a prepracovaný herný model. Zakladanie miest, získavanie zdrojov, obchodovanie, vylepšovanie, víťazstvá podmienené kultúrnou, technologickou alebo vojenskou prevahou… Nadšenci stratégií dostanú skutočne rozmanité možnosti a spôsoby napredovania.

Foto: Google Play

Verzia hry pre Android prichádza 3 roky po tom, ako bola uvedená do obchodu App Store platformy iOS. jej ovládanie je samozrejme prispôsobené dotykovým obrazovkám.

Je tu ale pár prekážok. V prvom rade, hra nie je kompatibilná so všetkými Android zariadeniami. Hráči potrebujú popredné zariadenia od Google, OnePlus, Samsungu, Sony či LG s operačným systémom vo verzii Android 9 alebo Android 10 (zoznam TU). Vlastníci high-end smartfónov a tabletov od Huawei majú smolu.

TIP REDAKCIE
BLESKOVÁ SPRÁVA: Slovenská pošta upravuje doručovanie zásielok a balíkov! Takto to bude po novom fungovať
Civilization VI
Foto: Google Play

Potom tu je cena. Civilization VI je free-to-play titulom, prvých 60 kôl je k dispozícii bezplatne. Podľa obchodu Play stoja produkty v aplikácii od 5,49 € po 43,99 €. Podľa XDA hra stojí 19,99 dolárov (po 60 kolách).

Rozšírenie Rise and Fall je ocenené na 29,99 dolárov a Gathering Storm na 39,99 dolárov. Nehovoriac o ďalších položkách, ktoré si môžu hráči dodatočne zakúpiť. Pokiaľ by si hráči zakúpili všetko, zábava ich môže stáť aj viac ako 100 dolárov. Hra má počiatočnú veľkosť 4,22 GB.

Ak máte záujem, Civilization VI nájdete v obchode Google Play, kam vás dopraví tento odkaz.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať