Motorola Edge+ fotí ako Galaxy S10+, vyplýva z testovania DxOMark

Motorola Edge+ je novou vlajkovou loďou spoločnosti Motorola, na ktorú sme si museli počkať. Výrobca sa v posledných rokoch angažoval hlavne v dostupnejších triedach mobilných zariadení.

Motorola Edge+ je novou vlajkovou loďou spoločnosti Motorola, na ktorú sme si museli počkať. Výrobca sa v posledných rokoch angažoval hlavne v dostupnejších triedach mobilných zariadení.

Motorola Edge+ má 6,7-palcový, po stranách výrazne zakrivený AMOLED displej, ultra výkonný procesor Snapdragon 865 s podporou sietí 5, generácie, hlučné stereo reproduktory, 5000 mAh batériu, či 12 GB operačnú pamäť s 256 GB úložiskom. Miesto sa našlo aj pre 3,5 mm audio rozhranie.

Čo sa týka foto výbavy, na zadnej strane nájdeme trojicu obrazových snímačov (+ToF senzor), ktorým kraľuje 108 Mpx modul s optickou stabilizáciou obrazu a svetelnosťou f/1.8.

Motorola Edge+ je luxusným a štedro vybaveným kúskom, čomu zodpovedá aj maloobchodná odporúčaná cena 1199 EUR. Za tieto peniaze však nedokáže ponúknuť fotografie a videá porovnateľné s hviezdnou konkurenciou, menovite s Huawei P40 Pro, Xiaomi Mi 10 Pro alebo napríklad Samsung Galaxy S20 Ultra.

Foto: Motorola

Aspoň si to myslia experti z DxOMark, ktorí foto a video schopnosti tohto zariadenia dôkladne preverili. Smartfón získal kombinované hodnotenie 113 bodov, teda rovnaké, aké obdržal aj minuloročný Galaxy S10+.

Ak hodnotenie rozdelíme na drobnejšie, 119 bodov patrí fotkám, 101 bodov videám. Galaxy S10+ dostal za snímky 120 bodov a za kvalitu videí 97 bodov. Motorola Edge+ sa tak v rebríčku DxOMark nachádza nižšie ako by sme si želali. Lepšie už fotí aj Honor 20 Pro alebo OnePlus 7T Pro.

Nakrúcanie videí ale zvláda smartfón dobre. V tomto smere dokáže konkurovať smartfónom iPhone 11 Pro Max a Galaxy S20 Ultra, ktoré zaznamenali len o jeden bod lepšie hodnotenie.

Motorola Edge+ určite nefotí zle, za takmer 1200 EUR by sme však očakávali lepšie výsledky. Obzvlášť v dobe, keď úroveň a možnosti fotoaparátov často rozhodujú o prípadnej kúpe nového modelu.

Celú správu z testovania aj s ukážkovými fotografiami a videami nájdete na tejto adrese, na webe DxOMark.