csob smartpay

ČSOB spúšťa SmartPay, platenie mobilom pomocou technológie NFC

Ak patríte medzi klientov ČSOB – Československej obchodnej banky, už aj vy môžete v obchodoch a rôznych prevádzkach platiť mobilom. Banka nadväzuje na inovácie v platobnom styku a spúšťa službu SmartPay.

Ak patríte medzi klientov ČSOB – Československej obchodnej banky, už aj vy môžete v obchodoch a rôznych prevádzkach platiť mobilom. Banka nadväzuje na inovácie v platobnom styku a spúšťa službu SmartPay.

ČSOB SmartPay je klasická digitálna peňaženka pre mobilné zariadenia, prostredníctvom ktorej môžete vykonávať bezkontaktné NFC platby za tovar a služby na POS termináloch u obchodníkov.

Pre platenie a používanie služby ČSOB SmartPay si potrebujete stiahnuť samostatnú aplikáciu. Tá je stále vo vývoji, resp. má status nevydanej aplikácie, no pokojne sa môžete zapojiť do beta testovania a aplikáciu používať. Stačí kliknúť SEM.

Aplikáciu sme krátko skúšali a žiadny problém sme zatiaľ neobjavili. Dá sa teda používať aj v beta verzii, pričom svojím vzhľadom korešponduje s bežnou aplikáciou banky ČSOB SmartBanking.

csob smartpay
Aplikácia ČSOB SmartPay

Po inštalácii aplikácie sa musíte do služby zaregistrovať svojím menom, priezviskom, telefónnym číslom a e-mailovou adresou, kde si zároveň vytvoríte silné heslo. Po registrácii behom krátkych okamihov obdržíte mail pre potvrdenie registrácie. Následne stačí do aplikácie zadať údaje z vašej platobnej karty a nastaviť tzv. mPIN.

mPIN slúži autentifikáciu pre platby a zadáva sa vždy pri priložení mobilného zariadenia k POS terminálu. Stačí bežný formát štyroch číslic, napr. PIN, ktorý používate v bankomatoch a ste naň zvyknutí. Pred aktiváciou služby si overte, či je váš smartfón vybavený NFC technológiou. Pri každej takejto platbe musí byť NFC pochopiteľne zapnuté.

TIP REDAKCIE
Zlé správy z Izraelu: Ľudia sa dokážu nakaziť Omikronom aj po absolvovaní štvrtej vakcíny

ČSOB SmartPay obmedzenia

Prvým, už spomenutým obmedzením je, že je aplikácia samotná stále vo vývoji. Šanca na nejakú tú chybu je teda väčšia.

Skôr zamrzí výhradná a zrejme iba dočasná kompatibilita s mobilnými zariadeniami s OS Android (verzia 5.1 a vyššia). iOS od Apple zatiaľ podporované nie je.

Ďalšie obmedzenie sa týka typu platobnej karty. Musíte mať kartu Mastercard. S Visou jednoducho nepochodíte. Ak vás zaujíma vzťah banky k službe Google Pay, vzhľadom na vlastné riešenie ČSOB SmartPay netreba očakávať, že bude banka bezhotovostný systém platieb od Google podporovať.

Google Pay podporuje J&T Banka, mBank, Poštová banka, Slovenská sporiteľňa, N26 a 365.bank. Posledná menovaná banka vstúpila so svojimi službami do ostrej prevádzky len čerstvo, od 19. novembra.

Všetky potrebné informácie o službe ČSOB SmartPay nájdete na oficiálnej stránke banky.

Total
59
Zdieľaní
Total
59
Zdieľať