whatsapp

WhatsApp prechádza aktualizáciou. Pribudli animované nálepky a ďalšie novinky

Komunikačná platforma WhatsApp patrí s viac ako 2-miliardovou používateľskou základňou medzi najobľúbenejšie. Vývojári platformy neustále pracujú na nových funkciách, z ktorých časť teraz prichádza do praxe.

Nové funkcie sú často dostupné ešte skôr, a to v testovacích beta verziách aplikácie WhatsApp. Nie všetky sa vždy dostanú do stabilnej verzie aplikácie, o tých aktuálnych to ale neplatí.

Po novom môžete svoju konverzáciu obohatiť animovanými nálepkami. K statickým nálepkám a emoji teda pribudlo ďalšie konverzačné rozptýlenie. Užitočnejšie asi budú QR kódy pre užívateľské profily.

whatsapp
Foto: Red.

Svoj kontakt dokážete zdieľať inej osobe tak, že fotoaparátom smartfónu jednoducho zosníma váš QR kód, čo môže byť v niektorých situáciách pohodlnejšie ako diktovanie a manuálne zadávanie telefónneho čísla.

V skupinových konverzáciách pribudla ikona pre rýchle uskutočnenie video hovoru a gesto pre maximálizáciu videa pri hovore s vybraným účastníkom. Stačí na videu podržať prst a okno s videom sa zväčší.

TIP REDAKCIE
NÁVOD: Ako si úplne nezničiť batériu v smartfóne? Stačí poznať tento jednoduchý trik!
Foto: Red.

Každého, kto používa WhatsApp cez web poteší Dark Mode – tmavý motív užívateľského rozhrania. Doteraz bol dostupný len pre mobilné aplikácie, pre web nie.

Nové funkcie nemusíte vo WhatsApp-e vidieť hneď. Pár týždňov potrvá, kým sa rozšíria medzi všetkých používateľov. Populárny komunikátor by mal byť vďaka nim zase o niečo použiteľnejší.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať