Samsung Galaxy Note20 Ultra čiastočne odhalený na oficiálnom webe výrobcu

Už vieme, že spoločnosť Samsung začiatkom augusta predstaví nové výkladné skrine mobilných technológií menom Galaxy Note20 a Galaxy Note20 Ultra.

Už vieme, že spoločnosť Samsung začiatkom augusta predstaví nové výkladné skrine mobilných technológií menom Galaxy Note20 a Galaxy Note20 Ultra.

Niektoré zdroje pracujú s označením Galaxy Note20+, novinky ale pomenovaním pravdepodobne nadviažu a modelový rad Galaxy S20. Pravdepodobnejší je teda skôr názov Galaxy Note20 Ultra.

Čo je teraz zaujímavejšie, pozrieť sa môžeme na (snáď) oficiálny tlačový render, ktorý spoločnosť Samsung omylom, alebo možno zámerne, zverejnila na svojej oficiálnej stránke lokalizovanej pre ruský trh.

Render sa ocitol na podstránke ku Galaxy Note 8 s tým, že odkazoval na Galaxy Note 10 so sloganom „Objavte Note novej generácie“.

Samsung Galaxy Note20 Ultra
Foto: samsung.ru/The Verge

Obrázok z webu zakrátko zmizol, čo však nezabránilo tomu, aby sa nestihol rozšíriť do sveta. Render zobrazuje model Galaxy Note20 Ultra v medenom/bronzovom farebnom prevedení. Túto farbu už skôr identifikoval známy informátor @Universeice.

V podobnej farbe bude dostupná aj 41mm verzia inteligentných hodiniek Galaxy Watch 3. Vzhľad zariadenia približne zodpovedá tomu, čo sme už skôr videli na neoficiálnych renderoch.

Zdroj: OnLeaks/Pigtou

Render zobrazuje len zadnú časť smartfónu s typicky výrazným segmentom pre fotoaparáty a dotykovým perom S Pen.

Samsung Galaxy Note20 Ultra

Ak sa spoľahneme na doteraz „uniknuté” informácie, Note20 Ultra by mal ponúknuť obrovský (6,9″) QHD+ AMOLED Infinity-O displej, čipset Exynos 992/Snapdragon 865, 12 alebo 16 GB RAM, minimálne 128, resp. 256 GB úložisko a 4500 mAh batériu so 45W drôtovým a 15W bezdrôtovým nabíjaním.

Reverzné nabíjanie by malo pracovať s výkonom 9W. Pod dozorom operačného systému Android 10 s OneUI 2.1 a desktopovým režimom DeX bude pracovať aj štvorica obrazových snímačov na zadnej strane zariadenia.

Dostať by sme mali 1/1,33″ senzor so 108 Mpx rozlíšením, 13 Mpx snímač s teleobjektívom a 12 Mpx fotoaparát pre obľúbené ultra široké zábery. Štvrtý 3D ToF senzor zrejme nahradí asistenčný objektív s presnejším laserovým zaostrovaním.

Chýbať by nemala 4G aj 5G verzia smartfónu, WiFi 6, Bluetooth 5.1, NFC, 8K video, odolnosť voči vode a prachu a ďalšie vymoženosti hodné drahého top-end modelu druhej polovice roka 2020.