Sony má s PS5 veľké plány: Do 5 rokov chcú predať 120 miliónov kusov

Ide o pomerne ambiciózne číslo, nakoľko konzoly PlayStation 4 sa do tohto momentu podarilo predať “len” približne 110 miliónov kusov.

Spoločnosť Sony nám nedávno oficiálne predstavila svoju novú generáciu konzoly PlayStation, menovite PlayStation 5. Nový model bude hráčom (dúfajme) verne slúžiť minimálne po dobu najbližších 5 rokov.

Životný cyklus konzol sa tak skrátil zo 6 až 7 rokov na rovných 5 rokov. Očakáva sa, že počas tohto obdobia sa spoločnosti Sony podarí predať od 120 do 170 miliónov modelov PlayStation 5, pričom prvých 10 miliónov má expedovať ešte do konca tohto roka, informuje publikácia digitimes.com.

Ide o pomerne ambiciózne číslo, nakoľko konzoly PlayStation 4, ktorá debutovala ešte v roku 2013, sa do tohto momentu podarilo predať “len” približne 110 miliónov kusov.

Čo očakávať od PlayStation 5?

PlayStation 5 dorazí neskôr tohto roku, a to hneď v dvoch verziách – s Blu-ray mechanikou a bez nej. Nech si však vyberiete akýkoľvek variant, môžete sa tešiť na poriadny výkon, minimálne v porovnaní s už pomerne starou PlayStation 4.

TIP REDAKCIE
Najpoužívanejšie emotikony roka 2021? Rehot a srdiečka

Spoločnosť spomenula 100-násobne kratšie načítavanie hier, o čo sa má postarať pomerne objemný SSD. PS4 dokáže načítať 1 GB údajov za približne 20 sekúnd. PS5 si vie s tým istým množstvom poradiť len za 0,25 sekundy.

V cene PS5 je samozrejme zahrnutý aj špičkový čip s taktom 3,5 GHz či grafický procesor od AMD. Viac sme vám konzolu priblížili v samostatnom článku.

Total
18
Zdieľaní
Total
18
Zdieľať