OnePlus môže pripravovať ďalší cenovo dostupnejší smartfón

OnePlus nám nedávno ukázal svoj nový OnePlus Nord, prémiový smartfón strednej triedy. Už čoskoro však zrejme nebude jediný svojho druhu.

OnePlus pred pár dňami ukázal svoj nový OnePlus Nord, prémiový smartfón strednej triedy. Už čoskoro však zrejme nebude jediný svojho druhu. Podľa publikácie Android Authority, ktorá sa odvoláva na server XDA-Developers, má totiž výrobca pripravovať ďalší cenovo dostupnejší smartfón.

Informácia pochádza z rozhrania Oxygen OS 10.5 pre OnePlus Nord. Údajne sa v ňom nachádzajú odkazy na produkt s modelovým označením SM6350, ktoré má reprezentovať nedávno predstavený čipset Snapdragon 690 5G od spoločnosti Qualcomm.

Ide o vôbec prvý 5G čipset z radu Snapdragon 600. Pozostáva z ôsmich jadier, a to dvoch jadier Cortex-A77 a šiestich jadier Cortex-A55.

Billie

Zdroj taktiež údajne našiel odkaz aj na doposiaľ nepredstavený smartfón s označením Billie. Spájajú sa s ním štyri ďalšie modelové čísla, a to BE2025, BE2026, BE2028 a BE2029. Tieto čísla údajne nemusia reprezentovať len štyri rôzne modely, ale napríklad aj štyri rôzne varianty jedného smartfónu, pričom každý z nich bude dostupný pre inú oblasť. To sú však zatiaľ len dohady.

TIP REDAKCIE
Prvý smartfón s čipom Snapdragon 8 Gen 1 predstaví Motorola, pôjde o Moto Edge X30

Ďalším dôkazom, že OnePlus skutočne pracuje na ďalšom cenovo dostupnejšom smartfóne, je známy benchmark Geekbench. Smartfón značky OnePlus s čipom Snapdragon 690 sa v ňom vraj objavil skorej tohto mesiaca.

Zdroj: Geekbench/Gizchina

Je teda vysoko pravdepodobné, že výrobca nám môže už v blízkej budúcnosti predstaviť ďalší lacnejší smartfón. Stále však ide viac-menej len o špekulácie, a tak vám uvedené informácie odporúčame brať aspoň s malou rezervou.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať