Sony A7S III OFICIÁLNE: Ponúka 4K pri 120 FPS, 16-bit RAW video a otočný displej!

Päť rokov od uvedenia Sony A7S II sa Sony konečne rozhodol predstaviť jeho očakávaného nástupcu – model Sony A7S III.

Päť rokov od uvedenia Sony A7S II sa Sony konečne rozhodol predstaviť jeho očakávaného nástupcu – model Sony A7S III. Ide o prémiový bezzrkadlový fotoaparát so zameraním na video a takmer neuveriteľnými schopnosťami natáčať video v zhoršených svetelných podmienkach. Vylepšení oproti minulej generácii je však oveľa viac.

Séria Sony A7S na trh prvýkrát prišla ešte v roku 2014. Označenie „S“ pritom znamená „Sensivity“ v súvislosti so schopnosťou poskytnúť kvalitný výstup aj v noci či v zlých svetelných podmienkach. O rok na to, teda v roku 2015 na trh prišiel model A7S II, ktorý sa vďaka prepracovanému 12 Mpx full-frame senzoru stal kráľom nočných záberov. Po piatich rokoch vypytovania sa a očakávania Sony predstavuje model A7S III so zameraním na video schopnosti.

Nový, ešte citlivejší senzor

Sony A7S III disponuje novým 12 Mpx BSI (backside illuminated sensor) EXMOR R CMOS senzorom. Vďaka relatívne nízkemu počtu megapixelov a veľkému senzoru bude Sony A7S III takmer s istotou pokračovať v perfektnom výkone aj v nočných hodinách. V útrobách sa nachádza aj nový procesor BIONZ XR, ktorý je až 8x výkonnejší než BIONZ X v A7S II.

Čo teda novinka dokáže? Začnime tým, že rozsah ISO je v prípade A7S III až od 40 do 409 600. Sony okrem toho tvrdí, že fotoaparát ponúka až 15+ stôp dynamického rozsahu3x menej efektu rolling shutter (zakrivený obraz pri rýchlom horizontálnom pohybe). Ak sa s A7S III chystáte aj fotiť, vedzte, že pri zaznamenávaní jednotlivých snímok rýchlo za sebou (až 10 FPS) dokáže fotoaparát do veľkého bufferu uložiť až 1 000 RAW snímok.

Ak vás viac zaujíma video, čo by mala byť pri kúpe A7S III priorita, tešiť sa môžete na podporu 4K pri 120 FPS, 10-bit 4:2:2, All-intra nahrávanie a oveľa viac. Alternatívne Sony ponúka aj nahrávanie 4K pri 60 FPS16-bit RAW. Toto nahrávanie však musí prebiehať externe cez HDMI.

TIP REDAKCIE
Tesla predstavila "cyber" štvorkolku pre deti, stojí takmer 2 000 dolárov

A7S III ďalej podporuje S-Gamut, S-Gamut 3 a S-Gamut3.Cine profily. Nechýba ani nový XAVC HS formát s H.265 kodekom pre čo najvyššiu efektivitu. Zaujímavosťou je, že na fotoaparáte nie je limit pre dĺžku jednotlivých nahrávok.

Nový level automatického zaostrovania

Veľkým vylepšením prešiel aj systém automatického zaostrovania, ktorý sa po novom spolieha na fázovú detekciu. Celkovo je k dispozícii až 759 bodov, ktoré pokrývajú 92 % obrazového senzora. Vďaka tomu dokáže A7S III ponúknuť sledovanie objektu v reálnom čase.

Vnútri sa okrem iného nachádza aj 5-osová in-body stabilizácia obrazu, ktorá funguje najlepšie s objektívmi, ktoré taktiež majú stabilizáciu obrazu. Oceníte to však aj pri objektívoch bez stabilizácie alebo pri používaní gimbalu.

Najlepší hľadáčik široko ďaleko

Sony do fotoaparátu zapracoval nový hľadáčik. Podľa slov výrobcu ide o prvý elektronický OLED hľadáčik (EVF) s 9,44 miliónmi bodov. Na zadnej strane sa však nachádza aj 3,0-palcový displej, ktorý sa dá konečne otáčať a vyklápať.

Spoločnosť okrem toho úplne prekopala celé používateľské rozhranie, ktoré sa dá ovládať aj prstom, keďže displej na zadnej strane je dotykový. Celé menu je pritom logicky usporiadané do vertikálnych záložiek. Doteraz bolo delené horizontálne.

Duálny slot pre pamäťové karty

Spomenieme ešte dvojitý slot pre dve SDXC/SDHC karty alebo dve CFexpress karty. Na výber máte ukladanie nahrávky do oboch pamäťových médií súčasne, vďaka čomu predídete prípadnému poškodeniu jednej z kariet alebo môžete natáčať jednotlivo. Keď sa jedna zaplní, fotoaparát okamžite presmeruje ukladanie na druhú kartu a vy tú prvú môžete vymeniť.

Cena a dostupnosť

Sony A7S III toho ponúka ešte oveľa viac. Nie nadarmo sa o nej už teraz hovorí ako o najkompletnejšej bezzrkadlovke vôbec. Odzrkadlilo sa to aj na cene. Tá sa na Slovensku zastavila na 4 200 €. Dostupnosť je stanovená na september 2020.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať