tablet

Tablety Galaxy Tab S7 a Tab S7+(5G): Známe sú približné maloobchodné ceny

Spoločnosť Samsung má v pláne 5. augusta predstaviť aj nový high-end tablet, nielen smartfóny, hodinky a slúchadlá. Tablet, zatiaľ známy ako Galaxy Tab S7, by mal byť dostupný hneď v niekoľkých verziách.

Spoločnosť Samsung má v pláne 5. augusta predstaviť aj nový high-end tablet, nielen smartfóny, hodinky a slúchadlá. Tablet, zatiaľ známy ako Galaxy Tab S7, by mal byť dostupný hneď v niekoľkých verziách.

To, ako bude nový tablet vyzerať, sme sa nadobro dozvedeli od spoľahlivého informátora menom Evan Blass, ktorý zverejnil pár tlačových obrázkov. Nič prekvapivé očakávať netreba.

Veľký obdĺžnik s relatívne štíhlymi rámikmi dostane dvojitú zadnú kameru, priestor pre magnetické uchytenie a dobíjanie dotykového pera S Pen a rad príslušenstva, hlavne praktické puzdro kombinované s klávesnicou.

 Galaxy tab S7
Foto: Evan Blass

Samsung Galaxy Tab S7 bude v ponuke v striebornej a čiernej farbe. Staviť môžeme aj na bronzové prevedenie, ktorým sa tiež popýšia ostatné očakávané produkty z línie Galaxy.

tablet
Foto: Evan Blass

Maloobchodné ceny patriace novým smartfónom Galaxy Note20 a Note20 Ultra už viac menej poznáme. Teraz vďaka Nilsovi Ahrensmeierovi z TechnikNews zisťujeme, koľko si Samsung vypýta za tablety.

tablet
Foto: Evan Blass

Juhokórejský výrobca podľa všetkého predstaví dostupnejší Galaxy Tab S7 a vrchol triedy Galaxy Tab S7+. Aby toho nebolo málo, pripraví aj verziu s 5G pripojením. Ako by to približne malo vyzerať vidíte v prehľade nižšie.

  • Samsung Galaxy Tab S7 (WiFi, 128 GB ROM) – 699 €
  • Samsung Galaxy Tab S7 (WiFi a 4G, 128 GB ROM) – 799 €
  • Samsung Galaxy Tab S7+ (WiFi, 256 GB ROM) – 999 €
  • Samsung Galaxy Tab S7+ (WiFi a 5G, 256 GB ROM) – 1199 €
  • Pero S Pen ako samostatná položka – 59,90 €
TIP REDAKCIE
SWAN a 4ka spúšťajú pevný 5G internet na doma: Rýchlosť až 250 Mb/s a cena 21 €!

Obe novinky z kategórie tabletov poženie čipset Snapdragon 865+, porozumejú si s citlivejším a presnejším dotykovým perom S Pen, vybavené budú najnovšou dostupnou verziou operačného systému Android 10 s OneUI prostredím, stereo reproduktormi AKG a pribudnúť by mal bezdrôtový režim DeX.

Foto: winfuture.de

Kľúčový rozdiel reprezentuje obrazovka. Galaxy Tab S7 zrejme obdrží, prekvapivo, LCD displej so 120 Hz obnovovacou frekvenciou a 11-palcovou uhlopriečkou. Snímač odtlačkov sa presunie na bočnú stranu konštrukcie.

Foto: winfuture.de

Galaxy Tab S7+ by mal očariť 12,7-palcovou AMOLED obrazovkou s integrovaným snímačom odtlačkov a rovnako vysokou obnovovacou frekvenciou. Rozdiel vo veľkosti sa pochopiteľne podpíše aj na batérii. V útrobách zariadení sa usídli 7040 mAh, resp. 10 090 mAh akumulátor v prospech „+” verzie.

samsung
Foto: Evan Blass

Na definitívne potvrdenie cien, parametrov a ďalších informácií si musíme počkať do budúcej stredy, 5. augusta 2020.

Vlajkové tablety od Samsungu sú v podstate asi jedinou, ako takou Android konkurenciou pre výkonný a ospevovaný iPad od Apple. Snáď si dal výrobca záležať.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať