Samsung Galaxy Watch 3 dostanú detekciu pádov a nové gestá pre ovládanie

Predstavenie nových inteligentných hodiniek z dielne spoločnosti Samsung sa odohrá o pár dní. Už vieme, ako budú hodinky Galaxy Watch 3 vyzerať, v akých veľkostiach budú dostupné a niečo sme sa dozvedeli aj o softvérových funkciách.

Predstavenie nových inteligentných hodiniek z dielne spoločnosti Samsung sa odohrá o pár dní. Už vieme, ako budú hodinky Galaxy Watch 3 vyzerať, v akých veľkostiach budú dostupné a niečo sme sa dozvedeli aj o softvérových funkciách.

Samsung Galaxy Watch 3 napríklad získajú novú aplikáciu počasia, aktualizovaný widget pre hudobný prehrávač, obsiahlejšiu paletu ciferníkov a aplikáciu Outlook, ktorá nahradí Samsung mail.

Výrobca medzičasom aktualizoval aplikáciu pre pripojenie nositeľných zariadení, ktorá je pripravená na to, aby si rozumela aj s novým modelom hodiniek Galaxy Watch 3. Max Weinbach z XDA sa na aplikáciu pozrel bližšie a našiel v nej podrobnosti o ďalších nových funkciách.

Zaujímavá je podpora pre ovládanie gestami. Jednoduchým zovretím dlane v päsť a jej následným uvoľnením dokáže používateľ prijať hovor. Keďže budú mať hodinky aj reproduktor, hovor môže prebiehať priamo prostredníctvom hodiniek.

Naopak, pre odmietnutie hovoru stačí rukou potriasť. Fungovať to bude aj pre stlmenie budíkov.

Galaxy Watch 3

Oveľa lepšie vyzerá snímanie obrazovky. Po novom bude stačiť pridržať dve bočné tlačidlá, čím sa automaticky zachytí snímka obrazovky. V súčasnosti je nutné podržať spodné tlačidlo a ťahať prstom po obrazovke hodiniek, čo nie je najpohodlnejšie.

Určite vítaná je takzvaná detekcia pádov. Ak používateľ spadne na zem, napríklad pri športovaní, nevoľnosti alebo za akýchkoľvek iných okolností, hodinky budú 60 sekúnd zvoniť.

TIP REDAKCIE
Prekvapivé výsledky: Android 11 nie je najrozšírenejšou verziou OS od Google

Pokiaľ v tomto čase používateľ nepotvrdí, že je v poriadku, hodinky odošlú na vopred určené kontakty GPS údaje o umiestnení a 5 sekúnd dlhú audio nahrávku.

Web 9to5google v aplikácii pre pripojenie hodiniek zase našiel zmienky o nastaveniach, ktoré pomôžu zrakovo postihnutým. Text, ikony aj iný obsah na obrazovke bude možné zväčšiť pre lepšiu čitateľnosť. Dostupné bude aj kontrastné zobrazenie alebo farebné filtre, ktoré ocenia používatelia s poruchou farebného videnia.

Galaxy Buds Live

Pozornosti autorov neunikla ani aktualizovaná aplikácia Galaxy Buds Live Plugin. Tá definitívne potvrdzuje prítomnosť aktívneho potláčania hluku. Okrem toho potvrdzuje konečné pomenovanie hodiniek, audio profily (mäkký, zvýraznenie výšok, hlbokých tónov a pod.), funkciu Nájdi moje slúchadlá alebo prispôsobenie dotykového ovládania slúchadiel.

Foto: Evan Blass

Skôr sa hovorilo, že Samsung nové hodinky Galaxy Watch 3 predstaví ešte pred veľkou Unpacked udalosťou, ktorá prebehne 5. augusta 2020. Zatiaľ to vyzerá tak, že všetky novinky nakoniec spoznáme v jeden deň.

Pôjde o Galaxy Note20 a Galaxy Note20 Ultra, Galaxy Z Fold 2, spomínané hodinky Galaxy Watch 3 a slúchadlá Galaxy Buds Live.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať