snapdragon 865

Qualcomm má 5G čipset pre lacnejšie smartfóny. Podporuje 120 Hz displeje aj nahrávanie v 4K HDR

Spoločnosť Qualcomm oficiálne predstavila svoj nový čipset, ktorý prinesie 5G konektivitu aj do smartfónov z nižších cenových kategórií.

Spoločnosť Qualcomm oficiálne predstavila svoj nový čipset, ktorý prinesie 5G konektivitu aj do smartfónov z nižších cenových kategórií. Aj napriek tomu však podporuje nahrávanie 4K HDR videí aj 120 Hz displeje, informuje web Gadgets 360 – NDTV.

Medzi prvé značky, ktoré si osvoja nový Snapdragon 690 5G, patria HMD Global, LG Electronics, Motorola, Sharp, TCL a Wingtech.

Procesor je vyrobený 8 nm procesom a skladá sa z 8 jadier Kryo 560, ktoré sú rozdelené do 2 hlavných jadier Cortex-A77 s taktom 2 GHz a 6 jadier Cortex-A55 s taktom 1.7 GHz. Zostava zahŕňa aj grafický čip Adreno 619L. V porovnaní so Snapdragon 675 ponúka o 20 % vyšší výkon v oblasti CPU a až o 60 % vyšší výkon v oblasti GPU.

Integrovaný modem Snapdragon X51 podporuje sťahovanie o rýchlosti 2,5 GB/s. V prípade nahrávania môžeme hovoriť o maximálnej rýchlosti 660 Mb/s.

TIP REDAKCIE
Winamp hlási návrat: Legendárny prehrávač príde čoskoro, môžete sa stať beta testermi!

Ako sme už spomenuli vyššie, procesor podporuje až 120 Hz displeje a nahrávanie videí v 4K HDR formáte. Dokáže si však poradiť aj s Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1 a až 8 GB LPDDR4x operačnej pamäte.

Zatiaľ nie je úplne jasné, ktoré konkrétne zariadenia bude čerstvo predstavený čipset poháňať. Prvých takých kúskov by sme sa však údajne mohli dočkať už v druhej polovici tohto roka.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať