Messenger je po novom o niečo bezpečnejší: Komunikačná služba získava funkciu App Lock

Užívatelia zariadení od Apple si teraz môžu v prostredí služby Messenger nastaviť dodatočný spôsob zabezpečenia aplikácie.

Komunikačná služba Messenger je opäť o niečo šikovnejšia. Užívatelia zariadení od Apple si totiž teraz môžu nastaviť dodatočný spôsob zabezpečenia aplikácie. Informáciu o novinke ako prvý priniesol server The Verge.

Konkrétne ide o funkciu App Lock, čiže možnosť uzamknutia aplikácie, ktorá je založená na veľmi jednoduchej báze. Aplikácia sa po zatvorení doslova uzamkne. Ak ju bude chcieť užívateľ znovu otvoriť, musí sa preukázať prostredníctvom Face ID alebo Touch ID, čiže tvárou alebo odtlačkom prsta.

Táto forma ochrany nie je nutná, no môže sa náramne hodiť v prípade, ak by bolo konkrétne zariadenie, byť to iPhone či iPad, odcudzené. Zíde sa však aj pri bežnejších situáciach, napríklad keď sa rozhodnete “na sekundu” požičať svoj telefón alebo tablet známemu. Ak by sa rozhodol vašu veľkorysosť zneužiť a chcel by vám liezť do vašich súkromných správ, mal by jednoducho smolu.

TIP REDAKCIE
Pixel 6a taktiež poženie čipset Tensor, ponúkne však slabší fotoaparát

Toto však nie je jediná novinka zameraná na bezpečnosť a ochranu súkromia. Aplikácia totiž získala aj novú sekciu Privacy (Súkromie), v ktorej nájdete nielen vyššie spomenutú funkciu, ale aj napríklad prehľad zablokovaných užívateľov.

Zdroj: Facebook/The Verge

Funkcia bude dostupná aj pre Android, a to v priebehu “najbližších mesiacov”

Funkcia je zatiaľ dostupná len pre zariadenia s operačnými systémami od Apple. Eventuálne však údajne dorazí aj do Android zariadení, a to v priebehu najbližších mesiacov.

Facebook sa však zmienil aj o plánoch do budúcnosti, konkrétne funkciách, ktoré v najbližšom období plánuje otestovať. Jednou z noviniek má byť lepšia kontrola užívateľa nad jeho kontaktami. Experimentovať sa však údajne môže aj s funkciou rozmazania fotografií prijatých od ľudí, ktorým na to recipient neudelil oprávnenie.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať