Smartfóny opäť vydržia o čosi viac: Corning má novinku, ktorá je až 2x odolnejšia!

Spoločnosť Corning sa pochválila novou generáciou odolného skla, ktorého úlohou je chrániť citlivé obrazovky smartfónov, ale aj inej elektroniky.

Spoločnosť Corning sa pochválila novou generáciou odolného skla, ktorého úlohou je chrániť citlivé obrazovky smartfónov, ale aj inej elektroniky. Výrobca ho pomenoval ako Gorilla Glass Victus.

Poslednou generáciou odolnej vrstvy bolo Gorilla Glass 6 predstavené ešte v roku 2018. Novinka tým pádom nenesie označenie Gorilla Glass 7, ako by sa dalo očakávať. Asi nebude prekvapením, že je nová generácia skla odolnejšia ako jeho predchádzajúca iterácia.

Predsa len ale jeho vlastnosti stoja za pozornosť. Sklo má byť citeľne odolnejšie proti rozbitiu, ale tiež proti poškriabaniu. Vývojári sa pri posledných verziách skla zamerali hlavne na odolnosť voči rozbitiu.

Úroveň ochrany pred škrabancami kolísala, respektíve sa zlepšila len mierne. K zásadnejšej inovácii v tomto smere v posledných rokoch nedošlo. Zmenu reprezentuje práve Gorilla Glass Victus.

Podobnú nehodu zažil asi každý. Foto: pxhere.com

V porovnaní s Gorilla Glass 6 ponúka vrstva dvojnásobne lepšiu odolnosť voči poškriabaniu (a 4x oproti nemenovanej konkurencii). Zároveň ale táto vrstva znesie bez poškodenia pád na tvrdú podložku z výšky 2 metrov. To znamená, že ak z takejto výšky padne na zem smartfón vybavený týmto sklom, na jeho prednej strane by sme nemali nájsť typickú pavučinu či inú deformáciu.

TIP REDAKCIE
Posledné varovanie: Elon Musk sa vyhráža známej banke 1-hviezdičkovým hodnotením

Vieme, že reálna prax nezvykne kopírovať laboratórne podmienky. Svoju úlohu zohráva aj to, akým spôsobom padne smartfón na dlážku (hranou, celou plochou), alebo s akým materiálom príde do kontaktu napr. vo vrecku nohavíc (mince, kľúče z tvrdého kovu..).

Sklo Gorilla Glass Victus zatiaľ nie je dostupné na trhu, čo sa však zmení v „najbližších mesiacoch” s príchodom nových prémiových zariadení. Ako prvý sklo nasadí do svojich produktov Samsung (Galaxy Note20?).

Detailnú špecifikáciu skla nájdete v tomto dokumente. Prezentačné video si môžete pozrieť nižšie.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať