Google Pixel 4a môže byť predstavený 3. augusta, naznačuje známy informátor

Či sa nám v tento deň zariadenie skutočne odhalí je stále otázne, nakoľko sa s nami Google doposiaľ nepodelil o žiadny oficiálny dátum.

Google mal svoj nový prémiový smartfón strednej triedy predstaviť už počas podujatia Google I/O. Situáciu však skomplikovalo vypuknutie pandémie koronavírusu, a tak muselo byť predstavenie Pixel 4a odložené na neskôr.

Od tej doby uplynul už nejaký ten piatok, no Pixel 4a sa nám stále neodhalil. Kedy sa ho teda konečne dočkáme? Známy informátor Jon Prosser tvrdí, že zariadenie na 100 % debutuje už o pár dní, konkrétne 3. augusta. Na novinku upozornil server NDTV Gadgets.

Koniec čakania?

Na zariadenie čakáme už pomerne dlho. Pôvodne sa malo objaviť na Google I/O, no to kvôli koronavírusu nevyšlo. Neskôr sa špekulovalo, že Pixel 4a debutuje počas predstavenia systému Android 11, no ani vtedy sa tak nestalo. Posledne sa spomínal 13. júl, avšak ani v tento deň sme sa nedočkali žiadneho predstavenia.

TIP REDAKCIE
Projekt DART odštartoval: NASA sa pokúša odkloniť asteroid a zachrániť tým zem

Najnovší únik hovorí o 3. auguste. Či sa nám v tento deň zariadenie skutočne odhalí je stále otázne, nakoľko sa s nami Google doposiaľ nepodelil o žiadny oficiálny dátum. Prosser si je však 100-percentne istý.

Očakávané špecifikácie

Čo sa týka špecifikácií, Pixel 4a by mal poháňať čipset Snapdragon 730 s grafickým procesorom Adreno 618. Ďalej pod kapotou nájdeme 6 GB operačnej pamäte RAM, 64/128 GB interného úložiska a 3 080 mAh batériu s podporou pre 18 W nabíjanie. Zadná strana má byť domovom pre 12 Mpx fotoaparát, predná pre 5,91-palcový displej s FHD+ rozlíšením.

A cena? Aj o tej zatiaľ môžeme len polemizovať. S najväčšou pravdepodobnosťou sa bude pohybovať v rozmedzí od 300 do 400 amerických dolárov, čiže zhruba od 260 do 350 eur.

Total
44
Zdieľaní
Total
44
Zdieľať