Služby od Google možno dostanú v Samsung zariadeniach väčšiu prioritu

Spoločnosť Samsung predstaví o pár dní rovno päť nových zariadení. Pôjde o nový tablet, hodinky, slúchadlá a duo Galaxy Note20. Samsung sa možno pochváli aj ďalšou, softvérovou novinkou.

Spoločnosť Samsung predstaví o pár dní rovno päť nových zariadení. Pôjde o nový tablet, hodinky, slúchadlá a duo Galaxy Note20. Samsung sa možno pochváli aj ďalšou, softvérovou novinkou.

Podľa správy agentúry Bloomberg, na ktorú upozornil 9to5google, má Google so Samsungom viesť rozhovory o poskytnutí „väčšej kontroly pri internetovom vyhľadávaní v zariadeniach značky Samsung po celom svete”.

Predmetom rokovaní má byť aj Google Assistant a obchod Google Play, ktoré by boli v Samsung zariadeniach viditeľnejšie, respektíve by zohrávali v zariadeniach značky Samsung väčšiu úlohu.

Juhokórejský výrobca má vlastného digitálneho asistenta Bixby a taktiež vlastný obchod s aplikáciami Galaxy Store. Ak by sa obe spoločnosti dohodli, tieto prostriedky by museli službám od Google čiastočne ustúpiť.

Asistencia Samsung Bixby. Foto: El Salvador – Flickr.com

Google Asistent by tak napríklad mohol byť v Samsung smartfónoch a tabletoch nastavený ako predvolená služba. Bixby by bol ale stále k dispozícii ako voliteľná možnosť. Ak by zákazník chcel, typ predvolenej služby by si jednoducho zmenil v nastaveniach. V podstate podobne ako to zariadenia umožňujú už v súčasnosti.

TIP REDAKCIE
TOP 4 bežecké pásy na doma: Zvládnu aj 110 kg záťaž, vyvinú rýchlosť až 12 km/h!

Google na margo publikovanej správy pre server Bloomberg uviedol, že spoločnosť Samsung má slobodu vo vytváraní vlastných asistenčných služieb a obchodu s aplikáciami.

Juhokórejský výrobca pre zmenu uvádza, že úzko spolupracuje so spoločnosťou Google a ďalšími partnermi, aby zákazníkom ponúkal tie najlepšie mobilné zážitky.

Pre spoločnosť Samsung môže byť takáto dohoda atraktívna, keďže by mu zrejme vygenerovala ďalšie príjmy. Tie by vykompenzovali nižšie predaje jeho produktov počas pandémie ochorenia COVID-19.

Pre podobný príklad netreba chodiť ďaleko. V roku 2018 sa povrávalo, že Google zaplatil spoločnosti Apple 9 miliárd dolárov za to, že jeho vyhľadávanie zostane v prehliadači Safari nastavené ako predvolené.

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať