galaxy M21

Samsung Galaxy A42 5G: Pripravovaný smartfón od Samsungu môže ponúknuť 5 000 mAh batériu

Spoločnosť Samsung údajne pripravuje nový cenovo dostupnejší smartfón z radu Galaxy A. Konkrétne má ísť o model Galaxy A42.

Spoločnosť Samsung údajne pripravuje nový cenovo dostupnejší smartfón z radu Galaxy A. Konkrétne má ísť o model Galaxy A42, ktorý podľa čínskej certifikácie 3C dorazí s pomerne veľkou batériou. Téme sa venuje publikácia NDTV Gadgets.

Model je v prostredí certifikácie známy ako SM-A426B, pričom jeho batéria nesie označenie EB-BA426ABY a ponúka kapacitu 4 860 mAh. Vo výsledku tak môže Galaxy A42 ponúknuť až 5 000 mAh batériu, čo je na strednú triedu pomerne dosť. Je však nutné poznamenať, že novinka bude podporovať 5G konektivitu, ktorá býva náročnejšia na spotrebu energie.

O Samsung Galaxy A42 sa prvýkrát začalo hovoriť ešte na konci júna. Vtedy server SamMobile upozornil, že smartfón môže doraziť so 128 GB interného úložiska a že debutuje niekedy v priebehu budúceho roka.

Priamy nástupca Galaxy A41

Názov naznačuje, že pôjde o priameho nástupcu Galaxy A41, ktorý debutoval v marci tohto roku. Tento model ponúka 6,1-palcový AMOLED displej s rozlíšením 1 080 x 2 400 pixelov a pomerom strán 20 : 9, 48 Mpx hlavný fotoaparát, 25 Mpx selfie fotoaparát, čipset Helio P65 od spoločnosti MediaTek, 3 500 mAh batériu a 64 GB úložisko.

TIP REDAKCIE
Google Pixel Watch pózujú na renderoch: Lákajú na okrúhle telo takmer bez rámikov

Nakoľko ide o priameho predchodcu, očakáva sa, že pripravovaný model ponúkne citeľne lepšie špecifikácie. Kapacitu batérie a úložiska už poznáme, čo znamená, že by sme sa v priebehu najbližších týždňov či mesiacov mohli dozvedieť viac aj o ďalších komponentoch.

Total
12
Zdieľaní
Total
12
Zdieľať