Elon Musk: Projekt Neuralink dokáže hudbu streamovať priamo do mozgu

Startup Elona Muska, Neuralink, sa momentálne pripravuje na dlhoočakávanú tlačovú konferenciu konajúcu sa už 28. augusta.

Startup Elona Muska, Neuralink, sa momentálne pripravuje na dlhoočakávanú tlačovú konferenciu konajúcu sa už 28. augusta. Je pritom zjavné, že sám Musk nedokáže držať jazyk za zubami a pomaly ale isto odhaľuje, čoho všetkého je firma skúmajúca prepojenie elektroniky s mozgom schopná.

Na konkrétnu funkcionalitu sa Muska opýtal počítačový vedec Austin Howard. Zaujímalo ho či v budúcnosti budeme schopní počúvať hudbu priamo cez Neuralink. Inými slovami – bez použitia slúchadiel. Musk odpovedal stručne: „Áno.“.

O projekte Neuralink toho zatiaľ veľa nevieme. Vieme, že má ísť o zariadenie, ktoré sa k mozgu pripája cez diery vyrezané precíznym laserom.

Prvé verzie Neuralinku sa majú zamerať na opravovanie zničených nervových spojení spôsobujúcich napríklad Parkinsonovu chorobu. Stále nie je úplne isté, či Neuralink dokáže preskočiť vnemy zo sluchového nervu a spojiť sa priamo so sluchovým centrom v mozgu.

TIP REDAKCIE
Aplikácia Tesly mala výpadok: Ľudia sa nemohli dostať do svojich áut

Musk však má oveľa väčšie ambície. Vyplýva to z odpovede na ďalšiu otázku, v ktorej sa ho jeden z používateľov Twitteru opýtal, či Neuralink dokáže „stimulovať vypustenie oxytocínu, sérotonínu a ďalších chemikálií podľa potreby“. Musk opäť prikývol.

Vizionár do svojho tímu hľadá šikovných ľudí. Celý „inzerát,“ resp. ponuku môžete nájsť na jeho Twitteri.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať