Služba Google Play Pass sa rozširuje do ďalších krajín. K nám zatiaľ nie

Spoločnosť Google predstavila v septembri 2019 novú službu Play Pass, ktorá ponúka za mesačný poplatok prístup k vybraným prémiovým aplikáciám a hrám.

Spoločnosť Google predstavila v septembri 2019 novú službu Play Pass, ktorá ponúka za mesačný poplatok prístup k vybraným prémiovým aplikáciám a hrám.

Inak často samostatne spoplatnené hry si takýmto spôsobom môžu používatelia stiahnuť zadarmo, neobsahujú reklamy ani mikrotransakcie. Momentálne služba ponúka približne 460 hier, v posledných mesiacoch tak do existujúcej ponuky pribudlo asi 150 titulov.

Služba Google Play Pass bola až donedávna dostupná len na trhu v USA. Internetový gigant ju mal v pláne posunúť aj do ostatných krajín sveta, čo sa nakoniec udialo, informuje XDA. Nejde však o významnejšie rozšírenie.

Služba je od tohto týždňa dostupná v Austrálii, Kanade, Francúzsku, Nemecku, Írsku, Taliansku, na Novom Zélande, v Španielsku a v Spojenom kráľovstve. Slovensko a susedné Čechy zatiaľ obchádza. Neskôr zrejme dorazí aj k nám, no na túto skutočnosť si musíme ešte počkať.

google play pass
Foto: Google

Google Play Pass sa dá počas prvého mesiaca využívať bezplatne. Potom je služba spoplatnená sumou 4,99 USD mesačne. Po novom sa dá zaplatiť na jeden celý rok vopred, čo je výhodnejšie. Ročné predplatné stojí 29,99 USD.

TIP REDAKCIE
Galaxy Z Fold 4 bude podporovať S Pen, zrejme ho však nebude kam uložiť

Na rozdiel od Google Play Pass je u nás dostupná konkurencia zo stánku Apple – služba Apple Arcade. Tá stojí 4,99 € mesačne a zakladá si na exkluzivite dostupných hier. Hry rovnako neobsahujú žiadne reklamy ani dodatočné nákupy.

Apple Arcade ďalej ponúka prístup pre 6 členov rodiny, podporu pre Xbox Wireless Controller, PlayStation DualShock 4 a ovládače s certifikáciou MFi. Apple hovorí o dostupnosti „viac ako stovky hier”.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať