Koho nápad to bol? Najhoršie umiestnený snímač odtlačkov na smartfóne

Snímač odtlačkov prstov sa na smartfónoch objavuje už niekoľko rokov. Jeho umiestnenie sa postupom času menilo.

Snímač odtlačkov prstov sa na smartfónoch objavuje už niekoľko rokov. Jeho umiestnenie sa postupom času menilo. Niektorí výrobcovia ho spočiatku umiestňovali na zadnú stranu, iní zas do bočnej hrany zariadenia. Najnovšie sa objavuje priamo v displeji, vďaka čomu sú smartfóny dizajnovo čistejšie.

Možností umiestnenia je skutočne mnoho, preto nás celkom udivil najnovší výtvor čínskeho výrobcu smartfónov DOOV. Inžinieri spoločnosti sa totiž rozhodli, že snímač odtlačkov v modeli DOOV 20200519 integrujú do modulu fotoaparátov. Pre odomknutie smartfónu preto budete musieť prstom siahnuť pomerne vysoko, no to nie je jediná nevýhoda.

Minimálne dva problémy

Pokožka je prirodzene mastná, čo ste si iste všimli na tom, ako rýchlo sa vám zašpiní displej pri bežnom používaní. Predstavte si preto, že svoj smartfón celý deň odomykáte pomocou snímaču odtlačkov, ktorý je len pár centimetrov, resp. milimetrov od šošoviek hlavného fotoaparátu.

TIP REDAKCIE
ASUS spúšťa veľkú aktualizáciu pre ROG Phone 2: Android 12 sa ale nekoná

Výsledné fotografie preto budú mať od dokonalosti pomerne ďaleko. Mnohé moderné smartfóny na zašpinené šošovky upozorňujú softvérom priamo v aplikácii fotoaparátu. Predpokladáme, že túto funkciu sa v DOOV rozhodli neintegrovať.

Ďalšou nevýhodou umiestnenia je aj fakt, že ide o pomerne veľký smartfón. Ponúka totiž 7,12-palcový displej. Celková veľkosť telefónu dosahuje 179 x 87,3 x 9,6 milimetra, čo je dosť aj pre ľudí s veľkými rukami.

Displej s rozlíšením 2 244 x 1 080 pixelov poháňa nešpecifikovaný osemjadrový čipset a starý Android 7.1.1 Nougat. Procesoru vypomáha štedrých 8 GB operačnej pamäte RAM a 256 GB úložisko. Kto si však toto „čudo“ kúpi ale ostáva otázne.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať