Čína smeruje na Mars: Cieľom vesmírnej misie Tianwen-1 je nájsť stopy života

O život mimo našej planéty sa po novom zaujíma už aj Čína. Krajina včera odštartovala misiu Tianwen-1, ktorej cieľom je nájsť stopy života na Marse.

O život mimo našej planéty sa po novom zaujíma už aj Čína. Krajina včera, v stredu, odštartovala misiu Tianwen-1, ktorej cieľom je nájsť stopy života na Marse, píše publikácia Sky News.

Obyvateľom ostrova Chaj-nan (Hainan) sa v stredu naskytla možnosť prežiť jedinečný zážitok, a to štart misie, ktorej poslaním je odhaliť či sa na červenej planéte nachádza alebo nachádzal život. Tianwen-1 bude údajne pátrať aj po podzemných úložiskách vody.

Čína je tak už druhou krajinou, ktorá tento rok vyslala svoje vesmírne plavidlo smerom na Mars. Predbehli ju Spojené arabské emiráty, ktorých raketa vzlietla v pondelok z územia Japonska. Podobné koordinácie má však nastavené aj plavidlo Spojených štátov amerických, ktoré sa má od zeme odlepiť v priebehu budúceho týždňa.

Tianwen-1 – Zdroj: Sky News

Tianwen-1 čaká dlhá cesta

Mars býva od Zeme vzdialený minimálne 54,6 milióna kilometrov a maximálne 401 miliónov kilometrov. Priemernú vzdialenosť medzi týmito dvoma planétami tak tvorí zhruba 225 miliónov kilometrov. Niet sa teda čo čudovať, že Tianwen-1 od pristátia na Marse aktuálne delí až 7 mesiacov.  Ako sme už naznačili vyššie, bude hľadať vodu a stopy akýchkoľvek foriem života.

TIP REDAKCIE
Posledné varovanie: Elon Musk sa vyhráža známej banke 1-hviezdičkovým hodnotením

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať