Xiaomi prichádza s ďalším patentom. Tentokrát ide o smartfón s vysúvacím selfie fotoaparátom

Xiaomi môže v blízkom období rozšíriť svoje portfólio o nový smartfón, tentokrát však s vysúvacím selfie fotoaparátom. Naznačuje to zverejnený patent.

Čínsky gigant Xiaomi môže v blízkom období rozšíriť svoje portfólio o nový smartfón, tentokrát však s vysúvacím selfie fotoaparátom. Naznačuje to čerstvo zverejnený patent.

Ako píše server Gizmochina, patent bol podaný ešte v roku 2018, kedy smartfóny s vysúvacími fotoaparátmi začínali nadobúdať popularitu. Od tohto obdobia však uplynuli už takmer 2 roky a za ten čas sa trh adaptoval skôr na kruhové výrezy, pričom už čoskoro sa zrejme dočkáme prvých kúskov so selfie fotoaparátom ukrytým pod displejom.

Aj to je jeden z dôvodov, prečo zariadenie nikdy nemusí uzrieť svetlo sveta. Tým ďalším je, že vysúvací mechanizmus sa často spája s otázkou ohľadom odolnosti smartfónu voči vode alebo prachu. Aj napriek tomu však má tento typ selfie fotoaparátu mnoho priaznivcov.

Čo sa týka zariadenia na patentovej prihláške, vyzerá to tak, že vysúvací mechanizmus je priamo prepojený s modulom na zadnej strane. Inými slovami, výrobca sa rozhodol spojiť predný snímač a zadné senzory do jedného spoločného komponentu. V prípade zadných fotoaparátov môžeme hovoriť o 3 jasne viditeľných objektívoch. Ich konfiguráciu však nepoznáme.

TIP REDAKCIE
Huawei Watch GT 3 prichádzajú na Slovensko: Takéto sú veľkosti, ceny a bonus navyše

Vyššie sme spomenuli, že zariadenie z viacerých dôvodov nikdy nemusí debutovať. Opak však môže byť pravdou a Xiaomi ho môže na trh uviesť ako lacnejší smartfón pre menej náročných zákazníkov.

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať