Xiaomi Mi9 so selfie foťákom v displeji

Fotoaparáty pod displejom sú doslova za rohom: Čínsky výrobca je pripravený na masovú výrobu

Prvé pokusy o implementáciu očakávanej technológie sa objavili ešte minulý rok, kedy ju spoločnosť Oppo demonštrovala na svojom prototype.

Fotoaparáty ukryté pod displejmi majú potenciál stať sa ďalším veľkým trendom na trhu so smartfónmi. A vyzerá to, že vďaka čínskemu výrobcovi Visionox nás od jeho vzniku delí naozaj len pár malých krokov.

Ako píše server GSMArena, Visionox je jeden z najväčších výrobcov OLED panelov v Číne. Jeho špičkovú prácu možno vidieť napríklad aj na predných stranách obľúbených vlajkových lodí od Xiaomi, konkrétne Mi 10 a Mi Note 10. O dobré meno má teda rozhodne postarané.

Visionox po novom prichádza so zaujímavou novinkou, ktorá s istotou poteší každého milovníka prelomových technológií – masová produkcia displejov so zabudovanými selfie fotoaparátmi vraj môže začať.

Prvé pokusy o implementáciu očakávanej technológie sa objavili ešte minulý rok, kedy ju spoločnosť Oppo demonštrovala na svojom prototype. Počas prezentácie taktiež uviedla, že hlavným problémom, s ktorým sa budú musieť výrobcovia v budúcnosti vysporiadať, sú rozdiely v jase a farbách. Tie majú byť zapríčinené difrakciou od ochranného skla.

TIP REDAKCIE
Apple sa pripravuje na historicky najsilnejší rok: Jeseň 2022 bude šialená, toto všetko chystá!

Visionox deklaruje, že tento problém môže byť vyriešený implementáciou iných organických a anorganických materiálov. Významnú úlohu v správnej funkcionalite novej technológie má taktiež zohrávať aj softvér. Tvrdí, že displeje sú vybavené algoritmom, ktorý rieši problémy s jasom, farebnou škálou i pozorovacím uhlom.

Ďalším dôležitým faktorom je usporiadanie a optimalizácia pixelov okolo šošovky, čo jej umožňuje pozerať sa skrz displej. To však údajne môže mať za následok redukciu kvality výsledných snímok. Namiesto FHD rozlíšenia sa teda možno budeme musieť uspokojiť s obyčajným HD či SD.

Avšak tou najdôležitejšou informáciou je, že čínsky výrobca je plne pripravený na masovú produkciu novej technológie. Teraz už ostáva len jediné, a to počkať, kým si technológiu osvoja prvé veľké korporácie.

Zdroj uvádza, že debuty prvých smartfónov s fotoaparátmi pod displejom by mohli prísť už počas prvého štvrťroka 2021.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať