Samsung The Serif: Cena štýlových smart TV začína na Slovensku na 1199 eur

Spoločnosť Samsung obohatila slovenský trh o rad nových produktov, inteligentných televízorov, pri ktorých výrobca vyzdvihuje ich dizajn a lifestylové zameranie.

Spoločnosť Samsung obohatila slovenský trh o rad nových produktov, inteligentných televízorov, pri ktorých výrobca vyzdvihuje ich dizajn a lifestylové zameranie.

Samsung The Serif sú inteligentné televízory, ktoré podľa výrobcu vyzerajú úžasne zo všetkých strán. Položiť ich tak môžete kdekoľvek, pokojne do stredu miestnosti, ak vám tam nebudú náhodou zavadzať.

Televízory The Serif nepotrebujú stojan. Vďaka unikátnemu rámu môžu stáť na zemi, v poličke, v knižnici a na horný rám televízora môžete pokojne položiť kvetináč alebo inú ozdobu domácnosti.

the serif
Foto: Samsung

Na slovenskom trhu budú dostupné dve farebné prevedenia (modrá a biela) a tri veľkosti. 43″ typ sa bude predávať za maloobchodnú odporúčanú cenu 1 199 eur, ďalej 49″ model za 1 299 eur a 55″ prevedenie za 1 499 eur.

the serif
Foto: Samsung

Na tvorbe štýlovej elektroniky sa podieľali preslávení priemyselní dizajnéri Ronan a Erwan Bouroulleceovi. Okrem samotného dizajnu televízora vytvorili aj motívy na obrazovku, ktoré sú exkluzívne iba pre The Serif.

samsung the serif
Foto: Samsung

Ide o vzor s listom či textúrou tkaniny, ktoré sú k dispozícii v režime Ambient, takže sa zobrazujú aj keď je televízor vypnutý. V tomto režime si môžete tiež nechať zobrazovať užitočné informácie, ako je čas, počasie, vonkajšia teplota alebo hlavné správy.

4K QLED

Dizajn je síce fajn, no podstatou televízorov je obrazovka. 

Michal Forejt, riaditeľ divízie spotrebnej elektroniky v spoločnosti Samsung Electronics Czech and Slovak uvádza, že „The Serif je kombináciou toho najlepšieho, čo Samsung v televízoroch ponúka. Nejde len o dizajn, ale aj o technológiu – ide o QLED s rozlíšením 4K UHD a stopercentným farebným objemom Quantum Dot, ktorý predstavuje miliardu farieb, a to navyše vo formáte HDR10+.“

Funkcia Adaptívny obraz navyše dokáže na tomto televízore prispôsobiť jas a kontrast podľa aktuálnych svetelných podmienok v miestnosti a automatické zosilnenie hlasu (AVA) deteguje rušivé zvuky a upravuje hlasitosť tak, aby ste neprišli o žiadny dôležitý moment.“

 the serif
Foto: Samsung

Streamovanie obsahu zo smartfónu priamo do televízora? Stačí položiť smartfón s NFC na rám televízora. Žiadne komplikované nastavovanie a prepájanie, stačí dvakrát kliknúť na telefón a obsah je ihneď odstupný na obrazovke televízora.

Umožňuje to aplikácia SmartThings. Vďaka funkcii AirPlay 2 toto prepojenie funguje aj so zariadeniami značky Apple. Samsung (nielen) televízory The Serif dodáva v ekologickom balení, ktoré môžete zložiť ako praktickú poličku alebo lepšie, ako domček pre domácich miláčikov. 

Ďalšie podrobnosti nájdete na oficiálnych stránkach spoločnosti Samsung.

TIP REDAKCIE
Tesla predstavila "cyber" štvorkolku pre deti, stojí takmer 2 000 dolárov

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať