Samsung údajne pracuje na lacnom smartfóne s vymeniteľnou batériou

Očakávaná novinka má spadať pod rad Galaxy A.

0
kobalt
Akumulátor v smartfóne. Ilustr. foto: pxhere.com

Mnohí si isto pamätajú časy, kedy boli smartfóny z dielne spoločnosti Samsung vybavené vymeniteľnými batériami, ku ktorým sa dalo dostať prostredníctvom vyklopenia zadného krytu. Ak aj vy na túto éru spomínate s radosťou, máme pre vás skvelú správu.

Samsung sa totiž pohráva s myšlienkou návratu vymeniteľných batérií do lacnejších smartfónov, informuje server SamMobile. V prostredí vlajkových lodí sa teda zmeny tohto rázu s najväčšou pravdepodobnosťou nedočkáme.

Táto informácia vychádza zo snímky, ktorú môžete vidieť nižšie. Nachádza sa na nej batéria, ktorá podľa všetkého patrí doposiaľ neoznámenému zariadeniu s modelovým označením SM-A013F. Je evidentné, že ide o vymeniteľnú batériu, pričom označenie EB-BA013ABY nám prezrádza, že ponúka kapacitu o veľkosti 3 000 mAh. Pozeráme sa teda na komponent určený skôr pre lacnejšie telefóny.

via SamMobile

Jediný rad zariadení od Samsung, ktorý je vybavený vymeniteľnými batériami, je Galaxy Xcover. Obsahuje však zariadenia, ktoré nie sú široko dostupné a sú určené pre špecifické účely. V tomto prípade je reč o zariadení z radu Galaxy A, ktorý je široko dostupný a taktiež veľmi obľúbený.

Tím zo SamMobile sa pustil do vlastného prieskumu a zistil, že model s označením SM-A013F sa skutočne nachádza v štádiu vývoja. Údajne dorazí so 16/32 GB interného úložiska, a to v čiernom, modrom alebo červenom prevedení. Dostupný má byť aj na európskom trhu.