Samsung a Corning spolupracujú na vývoji ultra tenkého skla pre skladacie smartfóny

Galaxy Z Flip je prvým ohybným smartfónom juhokórejského Samsungu, ktorý používa UTG – ultra tenké sklo, ktorým je prekrytá jeho flexibilná obrazovka.

Galaxy Z Flip je prvým ohybným smartfónom juhokórejského výrobcu Samsung, ktorý používa UTG – ultra tenké sklo, ktorým je prekrytá jeho flexibilná obrazovka. 

Úplne prvý Samsung Galaxy Fold vrstvu UTG ešte nevyužíval. Osvojí si ju až druhá generácia Galaxy Fold 2, ktorú by sme mali spoznať niekedy koncom leta, zrejme spolu s Galaxy Note 20 a ďalšími zariadeniami.

Ultra tenké sklo pre potreby Samsungu vyrábajú spoločnosti Dowoo Insys a Schott. Podľa zdrojov z domovskej krajiny výrobcu však Samsung nadviazal partnerstvo s výrobcom Corning, ktorého preslávilo odolné sklo Gorilla Glass.

Cieľ Samsungu je jasný. Chce znížiť náklady na výrobu a zlepšiť odolnosť ochranného skla, ktorým prekryje flexibilné obrazovky budúcich smartfónov. Súčasné UTG riešenie je síce považované za sklo, no nie je ani zďaleka také odolné ako klasické sklo, čo má svoje dôvody.

TIP REDAKCIE
Spotify odstránilo z aplikácie režim Car View, vodiči hromžia
corning
Ohybné ochranné sklo

Corning samozrejme nespí na vavrínoch a vývoj takéhoto skla už rozbehol, ako sme sa dozvedeli v marci minulého roka. Funkčný prototyp by mal byť hotový do konca tohto roka, komerčná verzia snáď už v budúcom roku 2021.

Vlastnosti ohybného ochranného skla musia zodpovedať dizajnu a konštrukcii konkrétneho zariadenia, pre ktoré bude určené. Dôležitý je napríklad polomer oblúka, podľa ktorého sa bude displej zariadenia ohýbať.

V tomto smere bude spolupráca oboch spoločností prínosom, keďže môže Corning pripraviť sklo priamo podľa potrieb Samsungu, napríklad pre budúcoročný Galaxy Fold 3 alebo trebárs Galaxy Z Flip 2.

Pokiaľ bude nové ultra tenké sklo naozaj menej nákladné na výrobu, prejaviť by sa to mohlo aj na konečnej maloobchodnej cene finálneho produktu. Na výsledok spolupráce si však ešte musíme počkať.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať